Czwarty etap przebudowy SOSW Rydzyna zakończony

Czwarty etap przebudowy SOSW Rydzyna zakończony

W prowadzonym przez powiat leszczyński Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie zakończony został czwarty etap przebudowy obiektów w celu ich dostosowania do nowych przepisów przeciwpożarowych.

Czwarty rok z rzędu w SOSW Rydzyna wykonano roboty przystosowujące zabytkowe budynki szkolne, będące dawnymi oficynami zamku w Rydzynie, do nowych przepisów przeciwpożarowych. W latach 2018-2020 z budżetu powiatu leszczyńskiego wydano na ten cel już ok. 1,8 mln zł.

W tym roku spółka Kosmala Electric z Leszna zbudowała i zmodernizowała instalacje zewnętrzne i wewnętrzne wodociągowe i elektryczne przebudowała w dwóch budynkach SOSW Rydzyna. Zakres prac obejmował m.in. wydzielenie pożarowo klatek schodowych, wymianę sufitów, modernizację łącz kablowych, wykonanie okablowania instalacji oddymiających, oświetlenia awaryjnego i podstawowego oraz montaż nowych opraw oświetleniowych, montaż hydrantów wewnętrznych, wewnętrznych i zewnętrznych drzwi przeciwpożarowych oraz wymianę istniejącej centrali oddymiania.

Prace o wartości 1.115.598 zł sfinansowane zostały z budżetu powiatu leszczyńskiego.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Imprezowy weekend w Dąbczu

W najbliższy piątek Burmistrz MiG Rydzyna, sołtys Dąbcza wraz z radą sołecką oraz OSP Dąbcze zapraszają na kino plenerowe. 10 września o 20.00 obok remizy

2. liga mężczyzn: W sobotę premierowy mecz z Poznaniem

W najbliższą sobotę zainaugurowane zostaną rozgrywki 2. ligi mężczyzn w strefie wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Wamet Dąbcze w premierowej kolejce grupy południowej podejmie we własnej hali KR-S fairplayce