Czy będą kosze nad zalewem? I kto zapłaci za wywóz?

Czy będą kosze nad zalewem? I kto zapłaci za wywóz?

W marcu pisaliśmy, że gmina Rydzyna nie zamontuje koszy wokół zalewu i nie będzie płacić za ich wywóz.

W związku ze złożoną interpelacja przez radnego Bonifacego Skrzypczaka na VI sesji Rady Miejskiej Rydzyny w dniu 25 marca 2019, ta sytuacja może ulec zmianie. W odpowiedzi burmistrza możemy przeczytać, że w sprawie utrzymania porządku i czystości na terenie zbiornika w dniu 12 marca zostało złożone pismo do zarządcy. Z którego wynika iż gmina Rydzyna zobowiązuje się do zakupu i zamontowania 6 koszy na śmieci w miejscach wskazanych przez zarządce PGW Wody Polskie a ich opróżnianie zgodnie z prawem będzie należało do zarządcy terenu.

W odpowiedzi PGW Wody Polskie Dyrektor Zarządu Zlewni, Małgorzata Walczak proponuje rozstawienie koszy na ogólnie dostępnych parkingach, które głównie służą przebywającym na terenie wyznaczonym jako kompleks sportowy, siłownia na świeżym powietrzu administrowanym przez gminę Rydzyna. Jednocześnie informuje, że nie będzie ich opróżniać i utrzymywać w czystości pojemników na śmieci.

Zdaniem Pani Dyrektor zadaniem Wód Polskich jest eksploatacja zbiornika pod względem gospodarki wodnej, a nie rekreacji zbiornika.

Jednocześnie pojawiła się informacja, że zarząd zlewni planuje rozstawienie 23 koszy przy każdej ławeczce na koronie zbiornika.

Na podstawie tej wypowiedzi możemy wnioskować, że opróżnią 23 kosze na koronie zbiornika, a 6 kolejnych już nie.

Poniżej pisma Gminy Rydzyna oraz Wód Polskich

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

REAGUJ NA HEJT W INTERNECIE!

Rodzicu! Czy zastanawiałeś się nad tym czym jest hejt? Zastanawiałeś się czy Twoje dziecko nie jest ofiarą, bądź sprawcą hejtu? Czy rozmawiałeś z nim o

Trzy oferty na zakup energii elektrycznej

Pojawiły się ofert na zakup energii elektrycznej. Swoje propozycje złożyło trzech dostawców.Proponowane oferty są na zakup energii elektrycznej na lata 2021-2022. Protokół z otwarcia ofert

stat4u