Czy naprawią ul. Konstytucji 3 Maja w Rydzynie?

Czy naprawią ul. Konstytucji 3 Maja w Rydzynie?

Ulica Konstytucji 3 Maja jest jedną z kilku ulic starówki Rydzyny, na której jest jedna z najgorszych dróg. Wystające studzienki, pozapadany asfalt, wiecznie zatykająca się kanalizacja sanitarna. Czy tak powinna wyglądać wizytówka naszego miasta?

Mieszkańcy tej ulicy zastanawiają się, czy zostali zapomniani przez urzędników, ponieważ przejazd nią jest coraz gorszy.

Uzyskaliśmy odpowiedz od burmistrza MiG Rydzyna, że zapadnięcia drogi są spowodowane przeciekami kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Miejscowa naprawa nie jest możliwa ze względu na to, że kanalizacja jest wykonana z rur betonowych, co wymaga kompleksowej wymiany rur i studni, a na to aktualnie nie ma pieniędzy w budżecie.

Nasuwa się pytanie czy pękające ściany w domach wzdłuż drogi są spowodowane też przez przecieki kanalizacji?

Odpowiedź UMiG w Rydzynie:

Zły stan techniczny nawierzchni na ul. Konstytucji 3-go Maja w Rydzynie jest spowodowany przeciekami do kanalizacji sanitarnej i deszczowej, co stwierdzono podczas monitoringu kanalizacji sanitarnej, z uwagi na sposób wykonania (rury betonowe) miejscowa naprawa nie będzie skuteczna, konieczna jest kompleksowa wymiana rur i studni a co z tym się wiąże przebudowa całej ulicy. Przebudowa drogi uzależniona jest od możliwości finansowych Gminy oraz zabezpieczenia odpowiednich środków finansowych w budżecie Gminy.

1 thought on “Czy naprawią ul. Konstytucji 3 Maja w Rydzynie?”

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pierwsza przegrana Rycerzy

Rycerze Rydzyna rozegrali mecz z KS Kosz Pleszew na swoim terenie. Od początku spotkanie było trudne i zakończyło się dla gospodarzy porażką. Zabrakło niewiele i

Przebudowa drogi przez Kłodę z szansą na dotację

Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy drogi przez Kłodę trafił na listę projektów rekomendowanych do udzielenia wsparcia finansowego. Ostateczna decyzja należy

stat4u