Czy wytną drzewa na placu zabaw ?

Czy wytną drzewa na placu zabaw ?

Zainteresowały nas oznakowane drzewa na placu zabaw przy ulicy Zamkowej w Rydzynie. Udało się nam ustalić, że na wniosek kilku radnych, Urząd wystąpił z wnioskiem do konserwatora zabytków o zgodę na wycięcie sześciu drzew. W Gminie wyjaśniają, że co roku są usuwane suche gałęzie i przycinane inne.

„Jeśli zostaną usunięte drzewa, to skąd weźmiemy cień w słoneczne dni podczas przebywania na placu zabaw. Zepsuje to wizerunek tego kawałka miasta” – martwią się mieszkańcy.

Pojawiło się wiele sceptycznych głosów. „Może wytniemy drzewa na Alei Sułkowskiego, bo tam też chodzą ludzie i gałąź może się urwać? Nie popadajmy w paranoję” – to tylko niektóre wypowiedzi.

1 thought on “Czy wytną drzewa na placu zabaw ?”

  1. Myślę że drzewa powinny zostać są oaza dla ptactwa dla ludzi cieniem. Latem są piękne kolorowe liście. Niech wypadna te bezlistne, ale pozostałe ładnie obciąć i zostawić. Zrobić jeszcze jakieś ładne ławeczki na środku dobry monitoring wyrzucić te stare krzewy wokół. Jest tyle fajnych rozwiązań w Polsce wystarczy popatrzeć na innych. Może zajrzec do przepięknego parku Johnsona w Lesznie który od kilku lat jest oazą dla spacerowiczow emerytów i dzieci. Kto to projektował ma głowę na karku. Tylko pilnować żeby nie było dewastacji.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

stat4u