Czym skorupka za młodu nasiąknie?

Czym skorupka za młodu nasiąknie?

Do Świąt pozostało już niewiele czasu, ale zamiast artykułu o przygotowaniu do Wigilii, zapraszamy do felietoniku na temat sportu. Pomysł narodził się, podczas przygotowania kolejnych tekstów na temat wydarzeń sportowych w naszej gminie. 🙂

Z jednej strony mamy pasję młodych ludzi, którzy poświęcają czas wolny na dodatkowe zajęcia, a z drugiej akcje typu STOP ZWOLNIENIOM Z W-F-u. Z jednej strony mamy modę na bycie fit, z drugiej lekarze alarmują, że coraz więcej dzieci zmaga się z nadwagą. Szkoły w Rydzynie zaangażowały się w akcję STOP ZWOLNIENIOM Z W-F-u. To ogólnopolska inicjatywa, mająca zachęcić młodzież do przychodzenia na zajęcia wychowania fizycznego. Ministerstwo Sportu i Turystyki, które jest organizatorem akcji, zdaje sobie sprawę, że każdy wielki sportowiec zaczynał od zajęć W-F-u, więc warto zawalczyć z plagą zwolnień. Zajęcia z zawodnikami Jamalexu Polonia mogły zachęcić młodzież do rozwijania swoich umiejętności.

Oprócz W-F-u są organizowane zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Młodzież może przychodzić do Rydzyńskiej Akademii Piłkarskiej, gdzie rozwijane są umiejętności i gra w piłkę nożną. Do wyboru są również zajęcia z koszykówki, czy teakwondo. Wytrwałość podczas treningów przynosi im sukcesy. W naszej gminie mieszka Paulina, młoda mistrzyni Polski w sporcie walki, a jej koledzy ze Sfinksu zajmują równie wysokie pozycje.

Sport kojarzy się młodzieży z przyjemnością i zabawą, ale także rywalizacją. Później przekłada się to na ich dorosłe życie. Popularność chociażby Biegu Niepodległości pokazuje, że aktywność fizyczna jest ważna dla mieszkańców Gminy Rydzyna. Często można też zobaczyć ludzi w średnim wieku podczas spacerów z kijkami, czy amatorów jazdy na rowerze. To pokazuje, że także dorośli lubią spędzać aktywnie wypoczywać, a jak wiadomo: „czym skorupka za młodu nasiągnie, tym na starość trąci”.

To wszystko pokazuje, że warto zaangażować dzieci i młodzież w zajęcia sportowe. To zaprocentuje w przyszłości i nie chodzi tylko o wyniki, ale przede wszystkim zdrowie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

stat4u