Daniel Loman z Dąbcza mistrzem świata

Daniel Loman z Dąbcza mistrzem świata

Daniel Loman z Dąbcza zdobył tytuł mistrza świata w kulturystyce w wadze super ciężkiej. Startował w Słowenii w Brezicach.

„Wygrałem kartę zawodowca federacji IBFF, jako Polska wygraliśmy klasyfikację medalową całej imprezy… Emocje trochę opadły, to co poczułem podczas ogłaszania wyników było dla mnie czymś nierealnym… Odcięło mi prąd w nogach, padłem na scenę, kupa łez i ogromna radość, nie byłem w stanie słowa wykrztusić jeszcze długo po zejściu ze sceny” – zdradza kulturysta.

„Co mogę dodać? Marzenia się nie spełniają, trzeba je samemu spełnić. Stanąć na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata i móc unieść nad głowę flagę w biało – czerwonych barwach to największy zaszczyt jakiego można dostąpić. Nie żaden puchar, medal czy dyplom, to są tylko rzeczy…
Wiem, ile musiałem w to wszystko włożyć pracy, ale wszystko co miało miejsce w ten weekend nie byłoby możliwe bez wsparcia i pomocy mojej Agnieszki. Daliśmy radę i bez Ciebie to wszystko nie byłoby możliwe” – opowiada o swoim sukcesie Daniel Loman.


Daniel Loman startował w kategorii super ciężkiej, co oznacza, że w przypadku tych zawodów jest to waga powyżej 90kg.
Waga Daniela w dniu zawodów wynosiła 113kg. Zawody wygrał zdobywając tytuł mistrzowski, co uprawniło go do dalszej walki o status PRO, czyli kartę zawodowca federacji IBFF, którą udało się Danielowi również wywalczyć. Jako Reprezentacja sportowcy zdominowali klasyfikację generalną zawodów zdobywając najwięcej medali.

źródło: facebook.com

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Rycerze dominują nad RÖBEN GIMBASKET

Cztery zwycięstwa w czterech meczach. Rycerze Rydzyna wykorzystują dobrą passę i zaliczają kolejne zwycięstwo w II lidze. Spotkanie z wrocławską drużyną zakończyło się wynikiem 82

Błąkające się psy

Czytelnicy poinformowali nas o błąkających się psach w Rydzynie w okolicach ulicy Jana z Czerniny.

stat4u