Darz-Bór Karnieszewice rywalem Wametu Dąbcze w fazie play off!

Darz-Bór Karnieszewice rywalem Wametu Dąbcze w fazie play off!

Naszpikowany gwiazdami zespół Darz Bór Karnieszewice będzie rywalem Wametu Dąbcze w fazie play 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 23. marca w Dąbczu. Rewanż dwa tygodnie później nad morzem.

Zdecydowanym faworytem dwumeczu, który wyłoni finalistę 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej, jest Darz Bór. Ekipa z Karnieszewic w cuglach wygrała rywalizację w grupie północnej, wygrywając wszystkie pojedynki rundy zasadniczej! Z czwartego miejsca w grupie południowej do fazy play off awansowali gracze Wametu Dąbcze, dla których będzie do drugi z rzędu występ w rundzie finałowej.

Największą gwiazdą najbliższego rywala Wametu jest Artur Daniel. Były tenisista stołowy Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki w swojej karierze sięgał po tytuł indywidualnego mistrza Polski seniorów oraz zdobywał złoty medal drużynowych mistrzostw Polski. Nie mniej utytułowany jest Marcin Czerniawski. Leworęczny tenisista stołowy w przeszłości zdobywał medale mistrzostw Polski seniorów w grze podwójnej i mieszanej, a wspólnie z kolegami z Dojlid Białystok zajął trzecie miejsce w Superlidze. Skład Darz Boru uzupełniają Marcin Marchlewski, Michał Krzyżanowski i Tomasz Tabor. Ten pierwszy ma za sobą występy w elitarnej Lidze Mistrzów i Superlidze.

– W fazie play off po raz drugi zagramy z drużyną gwiazd. Karnieszewice to zdecydowany faworyt do awansu do 1. ligi – mówi Mateusz Przybył, kapitan Wametu. – Darz-Bór już trzeci sezon walczy o awans do 1. ligi. Dwukrotnie przepustkę na grę na zapleczu LOTTO Superligi przegrali w barażach – zakończył.

W poprzednim sezonie obydwa zespoły także zmierzyły się ze sobą w fazie play off. Wówczas dwukrotnie wysokie zwycięstwa 10:0 zanotowali tenisiści stołowi Darz-Boru Karnieszewice. Czy podobnie będzie i tym razem? Odpowiedź na to pytanie poznamy w najbliższym czasie. Starcie Wametu Dąbcze z Darz Borem Karnieszewice odbędzie się 23. marca. Wstęp wolny.

Osiągnięcia zawodników Darz Bór Karnieszewice:

Artur Daniel – indywidualny mistrz Polski seniorów w grze pojedynczej z Ostródy, drużynowy mistrz Polski z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki, brązowy medalista indywidualnych mistrzostw Polski seniorów w grze podwójnej, uczestnik zawodów z cyklu ITTF World Tour

Marcin Czerniawski – brązowy medalista drużynowych mistrzostw Polski z Dojlidami Białystok, srebrny medalista indywidualnych mistrzostw Polski seniorów w grze podwójnej, srebrny medalista indywidualnych mistrzostw Polski seniorów w grze mieszanej

Marcin Marchlewski – uczestnik elitarnej Ligi Mistrzów z Energą-Manekin Toruń, w której rozegrał dwa pojedynki. Ma za sobą także występy w LOTTO Superlidze. Wieloletni zawodnik 1-ligowego klubu z Torunia. Dwa sezony temu na 1-ligowym froncie wygrał 15 z 33 pojedynków.

Michał Krzyżanowski – były zawodnik Pogoni Siedlce i Victorii Repro Płock. Z tym drugim zespołem w ubiegłym sezonie wywalczył awans do 1. ligi. W przeszłości występował na zapleczu Lotto Superligi właśnie w barwach klubu z Siedlec

Terminarz fazy play off:

23. 03. 2019 – 1. mecz:
Wamet Dąbcze – Darz Bór Karnieszewice
Polonia Śmigiel – Sparta Złotów
Top-Spin Szczecin – Tajfun Ostrów Wielkopolski
Visonex LUKS Top Wierzbięcin – Ochman Raszków

6. 04. 2019 – 2. mecz:
Darz Bór Karnieszewice – Wamet Dąbcze
Sparta Złotów – Polonia Śmigiel
Tajfun Ostrów Wielkopolski – Top-Spin Szczecin
Ochman Raszków – Visonex LUKS Top Wierzbięcin

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Z POMOCĄ POTRZEBUJĄCYM I BEZDOMNYM

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą