Derby dla Dąbcza! Wamet w fazie play off!

Derby dla Dąbcza! Wamet w fazie play off!

Po znakomitej rundzie rewanżowej, tenisiści stołowi Wametu Dąbcze po raz pierwszy w historii zagrają w fazie play off 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Na zakończenie sezonu zasadniczego, zawodnicy z gminy Rydzyna pokonali we własnej hali Polonię Śmigiel 6:4 i Burzę Drzeczkowo 7:3. Dzięki tym zwycięstwom Wamet awansował z szóstej na czwartą pozycję.

Do sobotnich pojedynków derbowych gracze z Dąbcza przystąpili bardzo zmotywowani. W pierwszym meczu Wamet po blisko 150-minutach boju pokonał Polonię Śmigiel 6:4. Ekipę z powiatu leszczyńskiego do zwycięstwa poprowadziło trio Andrei Labanau, Denis Bolewicz i Mateusz Przybył. Każdy z tych zawodników w starciu z zespołem Tadeusza Kozłowskiego wywalczył po dwa punkty.

Kilkanaście minut po pokonaniu Polonistów, Wamet Dąbcze ograł kolejną drużynę z naszego regionu – Burzę Drzeczkowo 7:3. Komplety „oczek” dla gospodarzy w konfrontacji ze spadającym do 3. ligi zespołem z Drzeczkowa zdobyli Andrei Labanau i Mateusz Przybył. 1,5 punktu dorzucił Denis Bolewicz, a 0,5 Krzysztof Mrozek.

Zwycięstwa nad Polonią i Burzą sprawiły, że tenisiści stołowi z Dąbcza rundę zasadniczą 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej w grupie południowej zakończyli na czwartym miejscu i po raz pierwszy w historii zagrają w fazie play off. Rywalem uczestnika trzeciej rundy Pucharu Europy TT Inter Cup w rundzie finałowej będzie murowany faworyt do awansu do 1. ligi – Darz Bór Karnieszewice, z mistrzem Polski seniorów w grze pojedynczej z 2009 roku Arturem Danielem, wieloletnim zawodnikiem polskiej ekstraklasy Marcinem Czerniawskim czy uczestnikiem Ligi Mistrzów Michałem Marchlewskim w składzie.

O końcowym sukcesie Wametu Dąbcze w ligowej tabeli zadecydowała kapitalnie zagrana druga część sezonu. W rundzie rewanżowej zespół z powiatu leszczyńskiego przegrał tylko jeden mecz (z Ochmanem Raszków). Czterokrotnie przedstawiciele klubu z gminy Rydzyna odnosili zwycięstwa i dwukrotnie remisowali.

Faza play off 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej rozpocznie się 7. kwietnia. Wcześniej, bo już 16. marca, Wamet Dąbcze rozegra wyjazdowy mecz z austriackim SPG muki Ebensee w trzeciej rundzie Pucharu Europy TT Inter Cup.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Złożyli wieńce pod pomnikami

17 września 1939 nastąpiła radziecka napaść na Polskę. Być może losy wojny potoczyłyby się inaczej, gdyby w tamtą niedzielę Armia Czerwona nie wkroczyła na tereny

Robczysko okiem drona

Robczysko – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa leszczyńskiego. Jest

ZTL Moraczewo na WIWATOWISKU

Po długiej, długiej przerwie ZTL MORACZEWO wróciło na scenę. Kilka dni temu zaczęliśmy pierwsze próby. – Oj, nie było łatwo- zdradza instruktorka P.Maciejewska. Zespół wraz

stat4u