Do 5 lat więzienia grozi 60-letniemu mieszkańcowi gminy Rydzyna

Do 5 lat więzienia grozi 60-letniemu mieszkańcowi gminy Rydzyna

Nawet do 5 lat więzienia grozi 60-letniemu mieszkańcowi gminy Rydzyna, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Uciekał w małej miejscowości przed policyjnym radiowozem, powodując zagrożenie w ruchu drogowym, w tym dla dzieci znajdujących się na chodniku. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca był nietrzeźwy.

24 marca br. po południu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy w miejscowości Moraczewo, w gminie Rydzyna. Na terenie wsi dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy to 50km/h. W pewnym momencie od strony Pomykowa nadjechał samochód marki Fiat Seicento z prędkością 66km/h. Policjantka wyszła na jezdnię dając kierowcy sygnał do zatrzymania. Na ten widok mężczyzna spojrzał na policjantów i przyspieszył. Policjanci podjęli pościg za kierowcą, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. W pewnym momencie funkcjonariusze zajechali drogę kierowcy i zatrzymali go.

Kierowcą okazał się 60-letni mieszkaniec gminy Rydzyna. Policjanci od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Sprawdzili stan jego trzeźwości i okazało się, że mężczyzna miał prawie 1.70 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Przed sądem odpowie za przestępstwa: jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości i niewykonanie polecenie zatrzymania pojazdu mechanicznego, za co grozi mu nawet do 5 lat więzienia. Dodatkowo 60-latek odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, w szczególności wobec dzieci znajdujących się na chodniku podczas trwania pościgu oraz za przekroczenie prędkości.

Podczas minionego weekendu policjanci na drogach powiatu leszczyńskiego zatrzymali łącznie cztery osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu. Wszystkie, za wyjątkiem wyżej wymienionego kierowcy miały niewiele ponad 20 lat, a stężenie alkoholu w ich organizmie wynosiło od ponad pół do ponad 2 promili. Wszyscy młodzi kierowcy stracili, stosunkowo niedawno wyrobione, prawo jazdy. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi im do 2 lat więzienia, co najmniej 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysokie kary pieniężne.

Monika Żymełka

źródło: leszno.policja.gov.pl

3 thoughts on “Do 5 lat więzienia grozi 60-letniemu mieszkańcowi gminy Rydzyna”

  1. W zamku komus nie brakuje specyficznego poczucia humoru??
    Przy wejściu na górę zostala umieszczona tablica z napisem :STYPA -sala balowa…No cóż..to chyba racja,ze nie tylko w niebie z takiej okazji mają bal?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Czy zbiornik Rydzyna wyschnie? [VIDEO]

Zbiornik retencyjny w Dąbczu powstał nie jako obiekt rekreacyjny. Jego przeznaczenie było takie, żeby zgromadzić wodę, która mogłaby zalać Rydzynę. Mimo opadów, jakie miały miejsce,

Daniel Loman z Dąbcza mistrzem świata

Daniel Loman z Dąbcza zdobył tytuł mistrza świata w kulturystyce w wadze super ciężkiej. Startował w Słowenii w Brezicach. „Wygrałem kartę zawodowca federacji IBFF, jako

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

stat4u