Dobry zwyczaj - nie pożyczaj... za znajomego

Dobry zwyczaj - nie pożyczaj... za znajomego

Na policję trafiła sprawa 41-letniego mieszkańca gminy Rydzyna, który oszukał swoich znajomych. Mówił, że chce otworzyć firmę instalatorską, a koledzy brali na niego kredyty. Udało mu się naciągnąć ich nawet na 170 tys. zł.

Mieszkańcy Rydzyny są zbulwersowani sprawą. Mężczyzna oszukał swoich wieloletnich znajomych. „Ludzie, których oszukał, to jego znajomi, z którymi znał się od lat. Z niektórymi pił wódkę i tak ich urabiał, by podpisali. Niektórym odpalał też tak zwaną działkę” – można się dowiedzieć o metodzie oszusta.

Zapraszał znajomych do domu, lub odwiedzał ich, czasem nawet razem z żoną. Często „grał na litość” w celu zmanipulowania swojego rozmówcy.

Sprawa już trafiła na Policję. Oficjalnie pięcioro poszkodowanych złożyło zeznania obciążające mieszkańca gminy Rydzyna.
Nieoficjalnie jednak wiadomo, że może być więcej oszukanych osób.

 

 

 

foto: arturkosinski.pl

14 thoughts on “Dobry zwyczaj – nie pożyczaj… za znajomego”

  1. komentarze powinnybyć pokazane publicznie żeby każdy przeczytał o takim oszuście.

  2. Haha wkoncu !! Szkoda dziecka w tej Rodzinie aby. W domu brak warunków dla Dziecka.

  3. Ciekawe, gdzie te pieniądze? W domu bałagan, na podwórku jeszcze większy. Auto też tragedia. Szkoda tych ludzi, których oszukał.

  4. Ludzie co was obchodzi jak ma w domu, przed domem, czym jeździ…zajmijcie się w końcu sobą!!! Wiesniaki

  5. Pieniędzy i tak nigdy nie odzyskacie, jesteście naiwni to teraz splacajcie i dalej patrzcie kto jak ma w domu…

  6. Drygas, ryczałeś i kajałeś się przede mną jak pies… a ja ci pożyczyłem. Jesteś kompletną szumowiną!!!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nowa dyrektor Szkoły Podstawowej w Rydzynie

Zgodnie z przeprowadzonym konkursem nową dyrektor Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Rydzynie została Pani Izabela Rychlik, która była nauczycielem w Szkole Podstawowej

Milion złotych na deszczówkę!

Sejmik Województwa Wielkopolskiego 19 lipca 2021 roku podjął uchwałę w sprawie przekazania przez Województwo Wielkopolskie dotacji jednostkom samorządu terytorialnego w ramach programu pn. „Deszczówka”. Wsparcie

Narada sołtysów

Na naradzie z Burmistrzem Miasta i Gminy Rydzyna zjawili się sołtysi z naszej gminy. Rozmawiali o wysokości funduszu sołeckiego na 2022 rok w poszczególnych wioskach.