Dofinansowanie na odnowienie balkonu

Dofinansowanie na odnowienie balkonu

Dobra wiadomość dla mieszkańców naszej miejscowości oraz osób, którym rydzyński zamek jest bliski. Zamek w Rydzynie uzyskał dofinansowanie z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu na prace konserwatorsko- restauratorskie balkonu znajdującego się nad wejściem głównym do Zamku. Wniosek został złożony w lutym br. i został rozpatrzony pozytywnie.

Balkon należy do tej grupy zamkowych zabytków, które zachowały się w niemal idealnym stanie od połowy XVIII w., kiedy to Aleksander Józef Sułkowski dobudował reprezentacyjną klatkę schodową a nad wejściem właśnie ten balkon. Nie ucierpiał też zbytnio podczas pożaru, co oznacza, że jest reliktem oryginalnym i dlatego wymaga pieczołowitej ochrony. Rozpoczęcie prac planowane jest na połowę czerwca.

Balkon docelowo będzie wyglądać jak wyremontowana partia wschodnia. Zostanie też zmieniony system odprowadzania wody- obecnie woda deszczowa wypływa na płytę balkonową i spada na schody.
Po przebudowie, będzie spływać dwoma odpływami( tzw. rzygaczami) na boki.

Poniżej pokazujemy kilka zdjęć obecnego stanu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pobiegli w Radkowie

Pierwsze zawody z cyklu Garmin Ultra Race w Radkowie przyniosły Miłoszowi Szcześniewskiemu trzecie miejsce. Na bieg górski czekano aż siedem miesięcy, ale ten czas nie

Nowe wyzwanie Nowaka

Marcin Nowak zadebiutował w triathlonie Kościan – Nowy Dębiec. Zawodnik R-Teamu sprawdził się na dystansach: pływanie 475 m, rower 22,5 km, bieg 5,25.Udało mu się

stat4u