Dofinansowanie na odnowienie balkonu

Dofinansowanie na odnowienie balkonu

Dobra wiadomość dla mieszkańców naszej miejscowości oraz osób, którym rydzyński zamek jest bliski. Zamek w Rydzynie uzyskał dofinansowanie z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu na prace konserwatorsko- restauratorskie balkonu znajdującego się nad wejściem głównym do Zamku. Wniosek został złożony w lutym br. i został rozpatrzony pozytywnie.

Balkon należy do tej grupy zamkowych zabytków, które zachowały się w niemal idealnym stanie od połowy XVIII w., kiedy to Aleksander Józef Sułkowski dobudował reprezentacyjną klatkę schodową a nad wejściem właśnie ten balkon. Nie ucierpiał też zbytnio podczas pożaru, co oznacza, że jest reliktem oryginalnym i dlatego wymaga pieczołowitej ochrony. Rozpoczęcie prac planowane jest na połowę czerwca.

Balkon docelowo będzie wyglądać jak wyremontowana partia wschodnia. Zostanie też zmieniony system odprowadzania wody- obecnie woda deszczowa wypływa na płytę balkonową i spada na schody.
Po przebudowie, będzie spływać dwoma odpływami( tzw. rzygaczami) na boki.

Poniżej pokazujemy kilka zdjęć obecnego stanu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Otrzymali promesę i motopompę [VIDEO]

Mija rok od kiedy w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu pojawił się nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, a strażacy ciągle czynią starania o pozyskanie nowego

Wmurowali akt erekcyjny [VIDEO]

W Rydzynie wmurowano akt erekcyjny upamiętniający budowę/przebudowę szkoły podstawowej przy ul. Wolności. Na placu budowy zjawili się między innymi minister Jan Dziedziczak, władze gminy Rydzyna