Droga w Dąbczu nie będzie zalewana

Droga w Dąbczu nie będzie zalewana

Władze powiatu leszczyńskiego przeanalizowały przyczyny zalewania drogi powiatowej w Dąbczu oraz niżej położonych domostw. Sprawa powinna zostać uregulowana w najbliższym czasie.

Kilka ulewnych deszczy w ostatnich miesiącach spowodowało przelewanie się wody przez drogę powiatową w Dąbczu oraz podtapianie niżej położonych nieruchomości. Sytuacja ta stanowi zagrożenie dla mienia powiatowego oraz mieszkańców. W związku z tym starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski dokonali wizji lokalnej w terenie. Razem z członkiem Zarządu Powiatu Leszczyńskiego Grzegorzem Brzeskotem spotkali się też z burmistrzem miasta i gminy Rydzyna Kornelem Malcherkiem, a następnie wraz z Janem Sobczakiem – przewodniczącym zarządu i Agnieszką Olejnik – Jabczyńską – kierownik Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Lesznie dokonana została analiza map dotyczących zalewanych terenów w Dąbczu.

Aby rozwiązać ten problem Rejonowy Związek Spółek Wodnych zleci udrożnienie rowów melioracyjnych odprowadzających wodę do Rowu Dąbieckiego, dzięki czemu woda nie będzie zalewać drogi i posesji.   

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Zapraszamy na X Piknik Militarny

Już teraz zapraszamy w dniach 3/4 września 2022 do zamku w Rydzynie na X Piknik Militarny, Jak przystało na jubileusz, do zamku przyjedzie sprzęt ciężki,