Dwie drużyny Wametu zagrają w Pucharze Polski

Dwie drużyny Wametu zagrają w Pucharze Polski

Dwa zespoły Wametu Dąbcze wystąpią w sezonie 2017/2018 w Pucharze Polski edycji Wielkopolskiej w tenisie stołowym. Początek rozgrywek zaplanowano na przełom grudnia i stycznia.

Klub z gminy Rydzyna do rywalizacji zgłosił dwa zespoły. Pierwsza drużyna, która na co dzień występuje w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej, wystąpi w składzie: Denis Bolewicz, Krzysztof Mrozek, Mieszko Przybył, Mateusz Przybył i Białorusin Andrei Labanau. Kadrę drugiej drużyny tworzą natomiast Miłosz Matusik, Bartek Adamczak, Andrzej Hubert, Tomasz Mrozek, Mateusz Zakrzewski i Patryk Bolewicz.

Dotychczas najlepszy wynik w Pucharze Polski edycji Wielkopolskiej Wamet osiągnął w sezonie 2013/2014. Drużyna z powiatu leszczyńskiego awansowała do Final Four, zajmując ostatecznie czwarte miejsce w finałowym turnieju, który został rozegrany na hali sportowej w Dąbczu.

W ostatniej edycji pierwsza drużyna Wametu Dąbcze została sklasyfikowana na miejscach 5-6, a druga ekipa uplasowała się na pozycjach 9-12. Triumfatorem zmagań został Ochman Raszków, który w finale okazał się lepszy od Nałęcza Ostroróg.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Adrian Wojtkowiak z pucharem

28 stycznia 2023 roku odbył się Puchar Polski w Florecie Kobiet i Mężczyzn. Zwycięzcą został, pochodzący z Rydzyny, Adrian Wojtkowiak. Sportowiec reprezentuje AZS AWF Poznań.

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH 2023

Rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają w tym roku w poszczególnych województwach od 16 stycznia do 26 lutego br. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci

Sportowo dla WOŚP

Jedni pobiegli, drudzy grają w piłkę – wszystko w celu udzielenia wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Biegacze i kijkarze spotkali się na rydzyńskim rynku, skąd