Dzielnicowi przypominają działkowcom zasady bezpieczeństwa

Dzielnicowi przypominają działkowcom zasady bezpieczeństwa

Wraz z nastaniem okresu jesienno – zimowego dzielnicowi z I Rewiru Dzielnicowych w Lesznie od kilku tygodni odwiedzają działkowców, zwracając uwagę na prawidłowe zabezpieczenie altan i przechowywanego na ogródkach mienia. Policja przypomina najważniejsze rady dotyczące bezpieczeństwa na ogródkach działkowych.

Nastała jesień. Właściciele ogródków prowadzą prace porządkowe, przygotowując działkę do zimy. Demontują elementy wyposażenia ogrodu, chowając je do altan. Niebawem ruch na działkach całkowicie zaniknie. Na ten czas czekają złodzieje lub osoby bezdomne, które w czasie mrozów, chcą się schronić pod dachem.

Dlatego od kilku tygodni, w czasie wzmożonych prac działkowców, odwiedzają ich policjanci z I Rewiru Dzielnicowych w Lesznie przypominając podstawowe zasady zabezpieczenia własnego mienia.

Aby Twoja działka była bezpieczna, pamiętaj!

– Nie pozostawiaj na działce wartościowych przedmiotów i sprzętu (elektronarzędzi lub sprzętu elektronicznego). Lepiej zabrać je ze sobą i przechowywać w dobrze zabezpieczonym pomieszczeniu.

– Pozostawione na działce przedmioty dobrze jest oznaczyć w trwały i widoczny sposób oraz zrobić dokumentację fotograficzną. Należy także zachować karty gwarancyjne nowego sprzętu z numerami fabrycznymi.

– Wartościowe urządzenia po użyciu najlepiej od razu schować – stojący na działce sprzęt informuje złodzieja o zasobach właściciela działki.

– Podczas pobytu na działce warto zwracać uwagę na obce osoby kręcące się bez celu – może to być sposób zbierania informacji przez złodziei.

– Przed opuszczeniem działki należy schować wszystko, co może stanowić wartość dla złodzieja.

– Pozostawione w pomieszczeniach przedmioty nie powinny być widoczne z zewnątrz, z okien altanek.

– O bezpieczeństwo na działkach warto zadbać wspólnie z sąsiadami – poznaj sąsiadów, wymieńcie się telefonami, zwracajcie uwagę na wasze ogrody i wszystkie niepokojące sytuacje.

– Warto swój ogród działkowy odwiedzać także zimą, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

– Wszelkie zagrożenia, podejrzenia i niebezpieczne sytuacje należy na bieżąco zgłaszać Policji pod numerem telefonu 997.

 

źródło: leszno.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Projekt budżetu Gminy Rydzyna na 2022 rok

Projektu budżetu Miasta i Gminy Rydzyna na 2022 rok Analiza prognozowanych dochodów i wydatków na 2022 rok prowadzi do następujących wniosków. Planowane dochody szacowane są