Dzień Jabłka u "Sów" [VIDEO]

Dzień Jabłka u "Sów" [VIDEO]

28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Była to okazja do zabawy i nauki. Średniacy z grupy „Sowy” w Przedszkolu „Kolorowy Wiatraczek” miały dzień pełen wrażeń. „Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy” – to hasło przyświecało dzieciom od samego rana.

W sklepie owocowo-warzywnym zakupiliśmy potrzebne nam owoce, w piekarni byliśmy po szarlotkę, oglądaliśmy również piękną Jabłoń rosnąca w pobliżu naszego przedszkola, a celem było popularyzowanie tego owocu – mówi wychowawczyni grupy p. Patrycja Maciejewska.

Jabłko to symbol polskiego rolnictwa. Nasz kraj należy do jego największych producentów w całej Europie. To symbol zdrowia, miłość, życia, długowieczności czy urodzaju. Tego wszystkiego dzieci dowiedziały się na zajęciach, a także jak je uprawiać, dlaczego powinno się je jeść ze skórką i że trzeba je zawsze umyć.

Zajęciom dydaktycznym towarzyszyły zabawy uwielbiane przez dzieci, czyli malowanie farbami, tańce, wierszyki i odrobina matematyki. To był udany dzień, a jabłka i szarlotka smakowały podopiecznym przedszkola.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nagrody Burmistrza dla nauczycieli

Obchodzony niedawno Dzień Edukacji Narodowej był okazją do wręczenia corocznych gratulacji i nagród nauczycielom Szkoły Podstawowej w Rydzynie, Dąbczu, Kaczkowie oraz Przedszkola Kolorowy Wiatraczek. Nagrody

Trzy punkty poszły w Las po samobójczej bramce

Euromebel Rydzyniak Rydzyna przegrywa niedzielny mecz z Lasem Puszczykowo. Mecz odbył się 18.10. 2020 r. bez wsparcia publiczności. Po samobójczej bramce u siebie mecz z

stat4u