Dzisiaj kilka ćwiczeń dla panów

Dzisiaj kilka ćwiczeń dla panów

Prezentujemy kolejny zestaw ćwiczeń. Tym razem trener przygotował zajęcia dla panów. Oczywiście, jeśli panie chcą, również mogą zrobić taki trening

Zaczynamy!

Na początek rozgrzewka, która składa się z 2 ćwiczeń:
✔️ 1 ćwiczenie to rotacja kubańska z wyciskaniem rąk nad głowę.
Zaczynamy od ustawienia łokci na wysokości barków. Kąt zgięcia w łokciu to 90 stopni. Ruch wykonujemy całkowicie z obręczy barkowej.

✔️ 2 ćwiczenie
Ustawiamy ręce wzdłuż barków, aby powstała z naszego ciała litera „T”. Następnie wykonujemy ruch „wkręcania żarówki” , gdzie cały ruch wychodzi również z barku.

Rozgrzani?
Lecimy dalej!

➡️ Ćwiczenie pierwsze!
Pompka na podwyższeniu jest łatwiejszą formą zwykłej pompki.
Ręce staramy się ustawić pod barkami. Ustabilizuj tułów przez napięcie brzucha i pośladka.

➡️ Ćwiczenie drugie to już standardowa pompka.
Ustawienie analogicznie, jak przy pompce na podwyższeniu.

➡️ Ćwiczenie 3 – odwrotne pompki.
Ustawimy się na krawędzi krzesła lub taboretu. Plecy przy opuszczaniu się w dół powinny sunąć blisko naszego oparcia. Łokcie przy opuszczaniu się w dół powinny być skierowane prosto w tył bez wypychania ich na boki.
Poziom trudności zmieniamy sobie poprzez ustawienie nóg – im bardziej wyprostowane nogi, tym trudniej.

➡️ Ćwiczenie 4
Siadamy na podłodze i nogi wyrzucamy szeroko. Chwytamy nasz ciężarek w rękę. Druga ręka jest skierowana w bok. Stabilizujemy tułów poprzez napięcie brzucha i wypychamy ciężar nad głowę.

Ćwiczenia wykonujemy po trzy serie i dwanaście powtórzeń.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

Będzie bezpieczniej

Na sierpniowej sesji w Rydzynie radna Emilia Kraśner złożyła interpelacje dotyczącą ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 309. Chodzi o to, że rowerzyści jadący od Leszna

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł

Do Spółek Wodnych trafi 2 miliony zł ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego 6 sierpnia Samorząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę zatwierdzającą podział środków, które trafią do

stat4u