ELIMINACJE POWIATOWE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

ELIMINACJE POWIATOWE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ”Młodzież Zapobiega Pożarom” szczebla powiatowego 2019 roku przeszedł do historii.

8 kwietnia 2019 roku o godzinie 10.00 w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie rozpoczęła się kolejna tura eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Uczestnikami eliminacji szczebla powiatowego byli zwycięzcy eliminacji przeprowadzonych na poziomie szczebla gminnego. Łącznie w turnieju startowało 21 uczestników reprezentujących Miasto Leszno, Miasto i Gminę Osieczna oraz Rydzynę, a także Gminy Krzemieniewo, Święciechowa, Włoszakowice oraz Wijewo.

Rywalizacja rozgrywana była w dwóch etapach. Do eliminacji pisemnych, w trzech grupach wiekowych, przystąpili wszyscy uczestnicy. W teście należało odpowiedzieć na pytania w ilości uzależnionej od przynależności do danej grupy wiekowej. Do ścisłego finału zakwalifikowało się dziewięcioro uczestników. Każdy z nich odpowiadał na cztery pytania, przy czym jedno dotyczyło specjalistycznego sprzętu pożarniczego.
W wyniku przeprowadzonych rozgrywek wyłoniono zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych

I grupa:
a. I miejsce zajął Kamil Kaczmarek reprezentujący Gminę Włoszakowice
b. II miejsce zajął Wiktor Płonka reprezentujący Gminę Lipno
c. III miejsce zajął Maksym Szalkowski reprezentujący miasto Leszno

II grupa:
a. I miejsce zajęła Anna Zając reprezentująca Gminę Wijewo
b. II miejsce zajęła Malwina Musielak reprezentujący Gminę Lipno
c. III miejsce zajął Jan Durka – reprezentujący miasto Leszno

III grupa:
a. I miejsce zajął Maurycy Hechmann reprezentujący miasto Leszno
b. II miejsce zajęła Weronika Kamińska reprezentująca Gminę Lipno
c. III miejsce zajął Patryk Mroziński reprezentujący Gminy Święciechowa

Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe z rąk Pana Grzegorza Rusieckiego – Wicestarostę Powiatu Leszczyńskiego, Pana Kornela Malcherka – Burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna, st. bryg. Macieja Zdęgę – Komendanta Miejskiego PSP w Lesznie oraz dh Stanisława Wolniczaka – Prezesa ZOP ZOSP RP w Lesznie. Fundatorami tegorocznych nagród byli; Miasto Leszno, Starostwo Powiatowe w Lesznie oraz samorządy z terenu powiatu leszczyńskiego; Miasto i Gmina Rydzyna, Gmina Lipno, Gmina Krzemieniewo, Gmina Włoszakowice, Gmina Święciechowa oraz Gmina Wijewo.
Zwycięzcy poszczególnych grup będą reprezentowali m.  Leszno i powiat leszczyński na Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej szczebla wojewódzkiego.

Opracowanie: mł. bryg. Rafał Wypych – Oficer Prasowy KM PSP Leszno
Zdjęcia – archiwum KM PSP Leszno.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Pierwsza przegrana Rycerzy

Rycerze Rydzyna rozegrali mecz z KS Kosz Pleszew na swoim terenie. Od początku spotkanie było trudne i zakończyło się dla gospodarzy porażką. Zabrakło niewiele i

Przebudowa drogi przez Kłodę z szansą na dotację

Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy drogi przez Kłodę trafił na listę projektów rekomendowanych do udzielenia wsparcia finansowego. Ostateczna decyzja należy

stat4u