"Fajne babki" w Dąbczu przy świątecznym stole

"Fajne babki" w Dąbczu przy świątecznym stole

Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbczu ma zupełnie nową odsłoną. Stare zostało zlikwidowane, jednak nie na długo. Przewodnicząca Krystyna Rypińska poinformowała swoje koleżanki, że zostało zarejestrowane nowe KGW „FAJNE BABKI”. Panie z Dąbcza od dziś śmiało mogą tak o sobie mówić.

Skoro babki fajne, to i inicjatywy zostały podjęte od razu. Panie z KGW zorganizowały spotkanie. Mimo że do świąt daleko, już teraz udało się zorganizować świąteczny stół. Na uroczystość zostali zaproszeni goście, m.in. burmistrz MIG Rydzyna Kornel Malcherek oraz Jerzy Kopras, którego działania promują sztukę rysunku i malarstwa wśród dzieci młodzieży.

Spotkanie miało też drugi cel. Właśnie podczas jego trwania przewodnicząca Krystyna Rypińska poinformowała przybyłe panie o rozwiązaniu KGW w Dąbczu i o rejestracji oraz wpisie do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich nowego Koła Gospodyń Wiejskich „FAJNE BABKI” w Dąbczu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

II RYDZYŃSKI PIKNIK ROWEROWY

Zapraszamy na II RYDZYŃSKI PIKNIK ROWEROWY Już 12 czerwca odbędzie się piknik rowerowy. Start: Rynek w Rydzynie o godzinie 11:30

Podziękowania dla wolontariuszy

W Rydzyńskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań wolontariuszom WOŚP. Burmistrz MiG Rydzyny Kornel Malcherek i szef sztabu Sławomir Zygner zaprosili część zaangażowanych osób.

Nowy chodnik w Robczysku

Spółka Drogtranz zakończyła budowę chodnika w Robczysku w gminie Rydzyna. Zakres prac to budowa 215 mb chodnika w Robczysku, na odcinku od skrzyżowania z drogą