Finał V edycji Rejonowego Konkursu Recytatorskiego

Finał V edycji Rejonowego Konkursu Recytatorskiego

10 maja 2016 odbył się finał V edycji Rejonowego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Gimnazjum im. Sułkowskich w Rydzynie i Rydzyński Ośrodek Kultury pod patronatem honorowym Burmistrza MiG Rydzyna, K. Malcherka oraz Starosty Powiatu Leszczyńskiego, J. Wawrzyniaka. Recytatorzy spotkali się w sali ROK-u.


W tegorocznej edycji wzięło dział ponad 50  uczniów ze szkół podstawowych w Dąbczu, Kaczkowie, Pawłowicach, Święciechowie i SP nr 5 w Lesznie, a także gimnazjaliści ze szkół w Rydzynie i Pawłowicach.

W tym roku konkurs był pod hasłem „Miłość w literaturze”. Rywalizacja przebiegła w trzech etapach. Uczestnicy podjęli się recytowania poezji oraz fragmentu prozy.

Laureatami w kategorii klas I-III zostali kolejno Gabriela Urbanowicz z SP w Kaczkowie (I miejsce), Julia Ślęzak, również uczennica szkoły w Kaczkowie (II miejsce) oraz Oliwia Białasik z Dąbcza (III miejsce).

W kategorii IV – VI I miejsce zostało przyznane uczennicy SP w Dąbczu, Annie Prałat. Na II miejscu uplasował się uczeń SP nr 5 w Lesznie, Piotr Szkaradkiewicz. III miejsce zdobyła Gabriela Nowak, również uczennica leszczyńskiej szkoły.

W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze trzy miejsca przypadły uczennicom rydzyńskiej szkoły: Aleksadrze Łoś (I miejsce), Alicji Siecla (II miejsce) oraz Magdalenie Mitule (III miejsce.

Dodatkowo zostały przyznane: Nagroda Dyrektora Gimnazjum im. Sułkowskich, którą otrzymała gimnazjalistka ze szkoły w Pawłowicach, Paulina Ratajczak oraz Nagroda Dyrektora Rydzyńskiego Ośrodka Kultury, którą otrzymała Daniela John z rydzyńskiego gimnazjum.

Wyróżnienia w tym roku przypadły Wiktorii Gorwie z Dąbcza, którą jury doceniło za kulturę słowa, Janowi Drostowi ze Święciechowy za ogólny wyraz artystyczny oraz Zuzanna Szczepańska w SP 5 za dobór repertuaru.

Organizacja konkursu została wsparta finansowo przez Urząd Miasta i Gminy Rydzyna, Starostwo Powiatowe w Lesznie, firmę Hipsz oraz rady sołeckie Dąbcza i Kaczkowa.

Źródło: www.facebook. pl/ROK-Rydzyński-Ośrodek-Kultury-190263957778307/?fref=ts

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Czy zbiornik Rydzyna wyschnie? [VIDEO]

Zbiornik retencyjny w Dąbczu powstał nie jako obiekt rekreacyjny. Jego przeznaczenie było takie, żeby zgromadzić wodę, która mogłaby zalać Rydzynę. Mimo opadów, jakie miały miejsce,

Daniel Loman z Dąbcza mistrzem świata

Daniel Loman z Dąbcza zdobył tytuł mistrza świata w kulturystyce w wadze super ciężkiej. Startował w Słowenii w Brezicach. „Wygrałem kartę zawodowca federacji IBFF, jako

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

stat4u