Gabriel Roszak w przedszkolu w Kłodzie

Gabriel Roszak w przedszkolu w Kłodzie

16 maja w przedszkolu w Kłodzie odbyło się spotkanie z poetą -Garielem Roszakiem, zamieszkałym w Kłodzie autorem wierszy dla dzieci i dorosłych, fraszek, aforyzmów i opowiadań pisanych gwarą poznańską.

Gość zapoznał przedszkolaków z tomem wierszy dla dzieci ze swojej książki pt., „W leśnej operze”. W utworach dominuje motyw przyrody podpatrywanej i prezentowanej przez autora z odrobiną humoru. Dzieci mogły dowiedzieć się,  co znaczy ,,być poetą”.

– Artysta zawsze ma przy sobie coś do pisania, by nie zmarnować inspirujących go chwil. Często natchnienie przychodzi nocą i wtedy pisze – tłumaczył.

Przedszkolaki chętnie wysłuchały wierszy, a po skończonym spotkaniu nagrodziły pana Gabriela gromkimi brawami. Na pamiątkę spotkania poeta podarował przedszkolakom swoje publikacje z dedykacją do kącika książki. Dziękujemy serdecznie! „Z KSIĄŻKĄ ŻYJE SIĘ CIEKAWIEJ”

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Przebudowa drogi przez Kłodę z szansą na dotację

Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy drogi przez Kłodę trafił na listę projektów rekomendowanych do udzielenia wsparcia finansowego. Ostateczna decyzja należy

stat4u