Gmina oszczędza i wydaje

Gmina oszczędza i wydaje

Gmina oszczędza i wydaje. Ponieważ  – w wyniku pomyślnego rozstrzygnięcia przetargu na drogę w Kaczkowie – udało się zaoszczędzić pieniądze, dlatego postanowiono przeznaczyć  je na inne cele.

Podczas sesji ustalono, że  5 tys. zł. zostanie przeznaczone na boisko na Osiedlu 2000, 15 tys. zł. na Zalew, między innymi na płytę pod kosz oraz zakup „statku” do zabawy dla dzieci (ok. 62 tys. zł.) Gmina jest aktualnie na etapie analizy ofert i udało nam się ustalić w ostatniej chwili, że jedną z decyzji Marszałka jest przekazanie pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego w wysokości: Rydzyna – Dąbcze (rozbudowa placu placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej na terenie zbiornika retencyjnego w Dąbczu, która wyniesie około  29 970,00 zł).  Możemy czuć się dumni, że tereny w naszej gminie zostały ujęte w uchwale, dotyczącej konkursu: „Pięknieje wielkopolska wieś”.

Jednocześnie postanowiono, że  gmina – za zgodą radnych – przekaże 20 tys. zł. na na szpital w Lesznie, a drugie 20 tys. zł. na modernizację, przebudowę i czyszczenie stawu w Moraczewie.

 

foto: biznes.interia.pl

 

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u