"Godzina W" - wspominamy Powstanie Warszawskie

"Godzina W" - wspominamy Powstanie Warszawskie

1 sierpnia – rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – kolejnego historycznego wydarzenia, które sprawiło, że jesteśmy dzisiaj w tym miejscu. Niezależnie od poglądów politycznych, niezależnie od tego, co twierdzicie o sensie wybuchu powstania, osoby, które brały w nim udział, są godne podziwu.

Warszawa, jako jedno z nielicznych europejskich stolic, miała odwagę przeciwstawić się hitlerowskiej okupacji. Tę odwagę należy podkreślić, bo właśnie ona idealnie obrazuje charakter Polaków, którzy w obliczu zagrożenia potrafią się zjednoczyć i wspólnie zawalczyć w imię wyższej idei.

W tym przypadku ideą było wyzwolenie ojczyzny.

Był rok 1944, już pięć lat trwała wojna, wyniszczająca nie tylko miasto stołeczne, ale i cały kraj.

Kraj, który niezbyt długo cieszył się autonomią.
Kraj, w którym już zbyt wiele razy, konieczna była walka z wrogimi siłami zbrojnymi.
Kraj, dla którego mieszkańców, ważna była walka o wolność, co udowodnili nie tylko wtedy.

Powstanie Warszawskie zakończyło się, co prawda klęską. Nie przyniosło też bohaterom należytego szacunku zaraz po wojnie. Oni nic nie zyskali w tej walce. My tak.

Dlatego uczcijmy poległych bohaterów.
Najlepiej minutą ciszy.

(kz)

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u