"Gościnne występy w Rydzynie"

"Gościnne występy w Rydzynie"

Podczas policyjnej kontroli twierdził, że zgubił się wracając z pracy do domu. Natomiast w samochodowym bagażniku posiadał elektronarzędzia, pochodzące z chwilę wcześniej dokonanego włamania. Mowa o 30-letnim mieszkańcu powiatu górowskiego. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

25 sierpnia br. na terenie gminy Rydzyna, miejscowi dzielnicowi podczas nocnego patrolu zauważyli w rejonie domów w budowie zaparkowany samochód. Podjechali bliżej, aby go sprawdzić. Okazało się, że za kierownicą osobowego fiata siedzi młody mężczyzna, który na widok policjantów uruchomił silnik pojazdu. Na pytanie dzielnicowych, co robi w tym miejscu, kierowca odpowiedział, że zgubił się jadąc z pracy do domu. Wyjaśnił, że wraca z powiatu rawickiego do górowskiego. Wewnątrz pojazdu panował nieład, a w bagażniku znajdowały się elektronarzędzia w tym m.in. dwie kosy spalinowe. Policjanci ustalili, że zawartość bagażnika pochodzi z dwóch pobliskich posesji. Mężczyzna chwilę wcześniej włamał się do blaszanego garażu oraz domu w budowie.

Mężczyzna został zatrzymany. To 30-letni mieszkaniec powiatru górowskiego. Przed osadzeniem w policyjnym areszcie, podczas przeszukania jego osoby policjanci znaleźli w kieszeni koszuli kilka gramów amfetaminy.

Śledczy ogłosili podejrzanemu trzy zarzuty: dwóch włamań i kradzieży elektronarzędzi wartych kilka tysięcy złotych oraz posiadania niewielkiej ilości narkotyków. Teraz mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Monika Żymełka

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nowa dyrektor Szkoły Podstawowej w Rydzynie

Zgodnie z przeprowadzonym konkursem nową dyrektor Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Rydzynie została Pani Izabela Rychlik, która była nauczycielem w Szkole Podstawowej

Milion złotych na deszczówkę!

Sejmik Województwa Wielkopolskiego 19 lipca 2021 roku podjął uchwałę w sprawie przekazania przez Województwo Wielkopolskie dotacji jednostkom samorządu terytorialnego w ramach programu pn. „Deszczówka”. Wsparcie

Narada sołtysów

Na naradzie z Burmistrzem Miasta i Gminy Rydzyna zjawili się sołtysi z naszej gminy. Rozmawiali o wysokości funduszu sołeckiego na 2022 rok w poszczególnych wioskach.