Harcerze z Dąbcza w 47 Rajdzie Arsenał

Harcerze z Dąbcza w 47 Rajdzie Arsenał

W dniach 24-26 marca 2017 r. harcerki i harcerze z 10 Drużyny Harcerskiej „Włóczykije” im. Tadeusza Łopuszańskiego z Dąbcza uczestniczyli w 47 Rajdzie Arsenał. 

Aby wziąć udział w tej ogólnopolskiej imprezie organizowanej przez Hufiec ZHP Mokotów  w rocznicę „Akcji pod Arsenałem”  druhny i druhowie musieli wykonać zadanie przedrajdowe, które było oceniane przez komendę rajdu. Zostali zakwalifikowani i przydzieleni do bazy rajdowej nr 3 „Projekt Everest”.

W ciągu 3 dni rajdowych uczestniczyli w zajęciach związanych z hasłem przewodnim całego rajdu jakim było „Podaj dalej”. W piątkowy wieczór uczyli innych uczestników przygotowanego przez siebie zadania oraz uczestniczyli w  zajęciach przygotowanych przez inne patrole. Ich zwieńczeniem było spotkanie z Jasiem Melą, który opowiedział o tym w jaki sposób można pokonać trudności pojawiające się w naszym życiu. 

W sobotę wzięli udział w całodniowej grze miejskiej polegającej na odnajdywaniu punktów kontrolnych oraz wykonywaniu prac na rzecz innych. Wieczorem realizowali zadania tematyczne przygotowane przez kadrę bazy. Niedziela była związana z oficjalnymi obchodami, które rozpoczęły się Mszą św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, udziałem w uroczystej zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, defiladą oraz uroczystym apelem w miejscu Akcji pod Arsenałem.

Każdy z patroli uczestniczących w rajdzie otrzymał proporzec z hasłem przewodnim rajdu „Podaj Dalej” aby wcielać je w życie w swoim środowisku.

Wojciech Jędrzejczak

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Przygoda z siatkówką na wyciągnięcie ręki

Patryk Ashton od niedawna mieszka w Rydzynie. Jego pasją jest siatkówka, a ponieważ wiele osób w czasach szkolnych lubiło ten sport, postanowił rozkręcić grupę chętnych

Planowane wyłączenia prądu w Dąbczu

24 listopada 2020 r. w godz. 07:30 – 08:0024 listopada 2020 r. w godz. 14:00 – 14:30 Dąbcze ul. Lotnicza nr 1; ul. Maruszewska działka

stat4u