Hazard w Rydzynie

Hazard w Rydzynie

Od 2010 roku Ministerstwo Finansów nie wydało żadnego pozwolenia na działanie salonów gier i punktów z automatami niskich wygranych. Nowa ustawa hazardowa miała zlikwidować tę część rynku gier hazardowych. Po roku funkcjonowania przepisów rządzący ogłosili sukces, informując o zmniejszeniu o połowę liczby jednorękich bandytów.

Tymczasem w ostatnich miesiącach takie „biznesy” w samej Rydzynie były już dwa. Jeden z nich funkcjonuje do dzisiaj.

Wyjaśnijmy sobie na początek, czym w ogóle jest automat o niskich wygranych i dlaczego jest nielegalny. Zgodnie z art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 19 listopada 2009 o grach hazardowych (dalej jako ugh), grami na automatach są gry na urządzeniach mechanicznych, elektromechanicznych lub elektronicznych (w tym komputerowych) o wygrane pieniężne lub rzeczowe, w których gra zawiera element losowości.

Automat o niskich wygranych jest więc urządzeniem, które umożliwia grę spełniając wskazane powyżej przesłanki, a potocznie – jednorękim bandytą.

Automaty do gier – legalne czy nie?

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty takie mogą znajdować się tylko w wyznaczonym miejscu, których właściciele posiadają zezwolenia lub koncesje na urządzanie takich gier. Z końcem tego roku jednakże wygasną ostatnie zezwolenia, które zostały przyznane na maksymalny okres dozwolony przez ustawę, tj. 6 lat. Nowe zezwolenia nie były przyznawane od 1 stycznia 2010 r. (w 2009 r. w Polsce było zarejestrowanych ok. 53 tys. automatów o niskich wygranych).

Wynika z tego, że jedynym miejscem, gdzie będzie można spotkać jeszcze automaty do gry będą kasyna (działają na podstawie udzielonej koncesji).

Jakie stanowisko w tej sprawie mają osoby, zajmujące się tym biznesem?

Firma 777, która otworzyła swój kolejny punkt z automatami do gier w Rydzynie, broni się wyrokiem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, czy też Sądu Najwyższego. W/w instancje stwierdzają jednoznacznie, że przepisy w sprawie automatów do gier muszą być notyfikowane Komisji Europejskiej.

Czy to pozwoli właścicielom automatów uniknąć likwidacji swoich punktów? Wydaje się, że tak. Zwłaszcza, że – co widać chociażby na przykładzie Rydzyny – ów biznes ma się dobrze i pojawiają się nowe miejsca, gdzie można grać na automatach.

DSC_0330 DSC_0332

 

Źródło pomocnicze :
dziennikpolski24.pl
bezprawnik.pl
automatydogier.eu

2 thoughts on “Hazard w Rydzynie”

  1. mają pieniądze to niech sobie grają, za wasze pieniądze nikt nie gra więc nie wpier.. się w kogoś życie bo tylko to lubicie robić w Rydzynie, obgadywać, gadać o kimś a przy niedzieli iść do kościoła rączki składać a „pod skórą diabeł”.

  2. A kto tu kogoś obgaduje??? W tym teksie NIE MA nagonki na automaty, tylko infomacja że takowe w Rydzynie się znajdują, a jak chcesz poczytać sobie plotki i obgadywania, to idź na Pudelka bo na tym portalu raczej tego nie znajdziesz. 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Czyn społeczny w Jabłonnie [VIDEO]

Po długim czasie gmina Rydzyna przejęła grunt w Jabłonnie od KOWR. Zaniedbany teren trzeba posprzątać i przygotować do dalszych prac. W tym celu mieszkańcy ze

Wamet „wyszarpał” remis w Ostrowie Wielkopolskim

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze zainkasowali w sobotę jedno „oczko” w rozgrywkach 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej w grupie południowej. Po sześciu kolejkach zespół z gminy Rydzyna utrzymał

Nowy samochód już w Dąbczu [VIDEO]

O późnych godzinach nocnych przyjechał nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczego 4×4 z wyposażeniem. Koszt zakupu to milion złotych. OSP Dąbcze na ten cel uzyskała wsparcie finansowe

stat4u