Historyczne osiągnięcie! Wamet Dąbcze zdobywa Puchar Polski kobiet edycji Wielkopolskiej!

Historyczne osiągnięcie! Wamet Dąbcze zdobywa Puchar Polski kobiet edycji Wielkopolskiej!

Tenisistki stołowe Wametu Dąbcze osiągnęły w sobotni wieczór największy sukces w historii klubu z gminy Rydzyna. Drużyna z powiatu leszczyńskiego wygrała turniej finałowy Pucharu Polski kobiet edycji Wielkopolskiej i awansowała do grona “16” najlepszych drużyn z całej Polski! W barwach zespołu z Dąbcza wystąpiły Natalia Michorczyk, Sandra Kozioł, Agata Domańska i Magdalena Jaszczuk.

Cztery zespoły rywalizowały w sobotnim turnieju finałowym Pucharu Polski kobiet edycji Wielkopolskiej. Faworytami zmagań były występujące na co dzień na zapleczu Ekstraklasy kobiet LKTS Luvena Luboń I i Stella Niechan Gniezno. Stawkę uczestniczek uzupełniły dwie najlepsze ekipy na 2-ligowym froncie – LKTS Luvena Luboń II i KS Wamet Dąbcze.

Tenisistki stołowe Wametu Dąbcze w półfinale turnieju pokonały drugi zespół Luveny Luboń, z którym zmierzą się ponownie 5. lutego w hicie 2. ligi w grupie wielkopolskiej. Po dwa punkty dla drużyny z gminy Rydzyna wywalczyły Natalia Michorczyk i Sandra Kozioł.

W wielkim finale reprezentantki klubu z powiatu leszczyńskiego zmierzyły się z piątym aktualnie zespołem w 1. lidze kobiet w grupie północnej – Luveną Luboń I, która w półfinale turnieju w Dąbczu pokonała innego 1-ligowca – Stellę Niechan Gniezno. Mecz dobrze rozpoczął się dla miejscowych, które po zwycięstwach Natalii Michorczyk i Sandry Kozioł oraz porażce Agaty Domańskiej objęły prowadzenie 2:1. W grze podwójnej, która była niezwykle emocjonująca, triumfowały podopieczne Tadeusza Nowaka 3:2, doprowadzjąc tym samym do remisu w całym spotkaniu 2:2.

W kolejnych dwóch pojedynkach singlowych zespoły podzieliły się punktami (zwycięstwo Natalii Michorczyk i porażka Sandry Kozioł). O losach zwycięstwa w całych rozgrywkach decydowała zatem ostatnia, siódma gra wieczoru, w której Magdalena Jaszczuk zmierzyła się z Aleksandrą Nowak. Pojedynek lepiej rozpoczęła bardziej doświadczona tenisistka stołowa z Dąbcza, która zwyciężyła w dwóch pierwszych setach. Kolejne dwie odsłony rozstrzygnęła na swoją korzyść Nowak. W tie breaku więcej zimnej krwi zachowała Jaszczuk, która zwyciężając 3:2 zapewniła ekipie z powiatu leszczyńskiego wygraną w Pucharze Polski kobiet edycji Wielkopolskiej.

Dla Wametu Dąbcze triumf w sobotniej imprezie to największe osiągnięcie w niespełna 13-letniej historii klubu. Teraz przed tenisistkami stołowymi z gminy Rydzyna udział w półfinale Pucharu Polski na szczeblu ogólnopolskim. Rywalami Wametu będą triumfatorzy regionalnych zmagań w Pucharze Polski z województw zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Powiat leszczyński ósmy w kraju w rankingu finansowym

Powiat leszczyński zajął trzecie w Wielkopolsce i ósme miejsce w kraju wśród powiatów ziemskich w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego. Opracowanie uwzględnia wyniki samorządów za 2021

11 maj Dzień Bez Śmiecenia

Już po raz kolejny wspólnie możemy świętować ten dzień. Uczcijmy go więc w wymierny sposób. Spróbujmy w dniu dzisiejszym maksymalnie ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów, wielu z nas może