Historyczny moment! Wamet zagra w TT Inter Cup!

Historyczny moment! Wamet zagra w TT Inter Cup!

To historyczny moment dla Klubu Sportowego Wamet Dąbcze. Tenisiści stołowi z gminy Rydzyna w nadchodzącym sezonie wystartują w europejskich rozgrywkach TT Inter Cup. Początek zmagań we wrześniu.

TT Inter Cup to europejski puchar, w którym nie mogą startować najlepsze drużyny z poszczególnych krajów. W przypadku m.in. Francji i Niemiec, wykluczone z udziału w tych rozgrywkach są ekipy z miejsc 1-7 z najwyższych klas rozgrywkowych. W zmaganiach TT Inter Cup uczestniczą drużyny ze środkowej europy. W aktualnej edycji, która zakończy się na początku czerwca, udział bierze 50 zespołów z dziewięciu krajów, które walczą o awans do final four, w którym startują cztery najlepszee drużyny.

Każda drużyna, która decyduje się na start w TT Inter Cup, rozegra przynajmniej dwa mecze. Dodatkowo ekipy, które przegrają swoje spotkania w pierwszej rundzie, rozgrywają osobny turniej Trofeo Citta di Verona z wielkim finałem we włoskiej Veronie (final four z udziałem czterech drużyn).

– Dlaczego zdecydowaliśmy się na udział w tych rozgrywkach? Powód jest prosty – chcemy robić wielkie widowiska. Chcemy pokazać, że mecz tenisa stołowego może być dla wszystkich świętem. Nie nastawiamy się na wyniki, tylko na robienie show. Każdy wygrany set będzie dla nas wielką radością – mówi Mateusz Przybył, prezes KS Wamet Dąbcze. – Start w TT Inter Cup to dla nas ogromny zaszczyt, ale także szansa na zaprezentowanie naszych sponsorów szerszemu gronu odbiorów – dodał Przybył.

Jakie zasady obowiązują w TT Inter Cup? Mecz rozgrywany jest według zasad Pucharu Polski – do czterech wygranych pojedynków. Warto jednak dodać, że rywalizacja przebiega tylko na jednym stole.

W swoim pierwszym, historycznym sezonie w europejskich pucharach Klub Sportowy Wamet Dąbcze wystartuje w składzie: Denis Bolewicz, Krzysztof Mrozek, Mieszko Przybył, Andrei Labanau (Białoruś), Mateusz Przybył, Miłosz Matusik, Tomasz Mrozek, Mateusz Zakrzewski, Patryk Bolewicz i Bartek Adamczak.

Final four TT Inter Cup edycji 2017/2018 zostanie rozegrany w czerwcu 2018. Klub Sportowy Wamet Dąbcze, Gmina Rydzyna oraz Starostwo Powiatowe w Lesznie starają się o organizację tej imprezy w Rydzynie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Powiat leszczyński ósmy w kraju w rankingu finansowym

Powiat leszczyński zajął trzecie w Wielkopolsce i ósme miejsce w kraju wśród powiatów ziemskich w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego. Opracowanie uwzględnia wyniki samorządów za 2021

11 maj Dzień Bez Śmiecenia

Już po raz kolejny wspólnie możemy świętować ten dzień. Uczcijmy go więc w wymierny sposób. Spróbujmy w dniu dzisiejszym maksymalnie ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów, wielu z nas może