II miejsce Mai Marcinkowskiej

II miejsce Mai Marcinkowskiej

Podopieczna Jerzego Koprasa, opiekuna sekcji plastycznej Rydzyńskiego Ośrodka Kultury Maja Marcinkowska została laureatką II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Rzeczpospolita Praw Człowieka. 25-lecie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce” (w kategorii wiekowej 11-15 lat ; miejsca I i III zajęły uczennice gimnazjów).

Do udziału w konkursie zgłoszono 1242 prace plastyczne (1105 prac odpowiadało wymogom formalnym przewidzianym w Regulaminie Konkursu). Komisja złożona z przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie wyłoniła 6 laureatów ̶ 3 w kategorii wiekowej od 6 do 10 lat i 3 w kategorii wiekowej od 11 do 15 lat oraz przyznała 8 wyróżnień.

Uroczystość wręczenia dyplomów oraz nagród rzeczowych przez Panią Minister Renatę Szczęch (Podsekretarz Stanu Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie) odbyła się w piątek 9 czerwca 2017 o godz. 13.00 w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Warszawie.

Prace laureatów krajowej edycji konkursu zostały zaprezentowane w formie wystawy podczas XI Seminarium Warszawskiego organizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz zostaną wykorzystane do działań promocyjnych związanych z organizacją obchodów 25-lecia Polski w systemie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

 

źródło : facebook.com/rok.rydzyna

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Trzy oferty na zakup energii elektrycznej

Pojawiły się ofert na zakup energii elektrycznej. Swoje propozycje złożyło trzech dostawców.Proponowane oferty są na zakup energii elektrycznej na lata 2021-2022. Protokół z otwarcia ofert

Przygoda z siatkówką na wyciągnięcie ręki

Patryk Ashton od niedawna mieszka w Rydzynie. Jego pasją jest siatkówka, a ponieważ wiele osób w czasach szkolnych lubiło ten sport, postanowił rozkręcić grupę chętnych

stat4u