IV Konkurs Piosenki Patriotycznej - "Ojczyznę wolną kocham i szanuję"

IV Konkurs Piosenki Patriotycznej - "Ojczyznę wolną kocham i szanuję"

W dniu 7 listopada odbył się na sali wiejskiej w Rojęczynie IV Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej „Ojczyznę wolną kocham i szanuję”.

Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje szkół podstawowych naszej Gminy: Szkoła Podstawowa im.17 Pułku Ułanów Wielkopolskich z Rydzyny, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Łopuszańskiego z Dąbcza i gospodarze konkursu Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej z Kaczkowa. Do udziału zaproszono również reprezentacje przedszkoli naszej Gminy.

Nagrody ufundował Urząd Ds.Kombatantów i Osób Represjonowanych i Urząd Miasta i Gminy Rydzyna. W jury Konkursu zasiadali: Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna p.Łukasz Bartkowiak, Dyrektor Gimnazjum w Rydzynie p. Jolanta Kotyś, przedstawicielka Rydzyńskiego Ośrodka Kultury p. Angelina Szeląg, p. Bonifacy Skrzypczak radny Miasta i Gminy Rydzyna oraz ks. Piotr Derda – proboszcz parafii Kaczkowo.

Rywalizacja  odbywała się w trzech grupach wiekowych: kategoria – przedszkola, klasy I-III oraz klasy IV-VI. Konkurs prowadziła p. Hanna Bródka nauczycielka w Szkole Podstawowej w Kaczkowie.

W kategorii wiekowej przedszkoli zwyciężyła Julia Urbanowicz z przedszkola w Rydzynie, która śpiewała piosenkę „Czerwone jabłuszko”, II miejsce wywalczyła Zofia Musielak reprezentująca przedszkole w Kaczkowie, która wykonała piosenkę „Płynie Wisła, płynie…” a III miejsce wyśpiewała Maja Wojtkowiak z przedszkola w Rydzynie, piosenką”Płynie Wisła, płynie”. W kategorii klas I-III najlepszą piosenkarką okazała się Gabriela Urbanowicz ze Szkoły Podstawowej w Kaczkowie, która zaśpiewała „Taki kraj”, II miejsce zajęła Oliwia Białasik ze Szkoły Podstawowej w Dąbczu piosenką „Jak orzeł, co w locie zgasł”, a III miejsce zajęła uczennica SP Kaczkowo Michalina Sadowczyk piosenką”Dziewczyna z granatem w ręce”. Kategoria klas IV-VI to wspaniałe wykonania piosenek patriotycznych, a najlepszą piosenkarką okazała się Kamila Piechowiak uczennica SP Kaczkowo piosenką „Taki kraj”. II miejsce wywalczyła Julia Ślęzak uczennica SP Kaczkowo piosenką”Dziś idę walczyć, Mamo”. III miejsce wyśpiewała Natalia Pauch -uczennica SP w Rydzynie. Nagrodą dodatkową dla laureatek jest występ podczas uroczystej akademii patriotycznej w sali balowej Zamku Rydzyńskiego w dniu 11 listopada br.

źródło: http://spkaczkowo.superszkolna.pl/

 

 

1 komentarz do "IV Konkurs Piosenki Patriotycznej – „Ojczyznę wolną kocham i szanuję”"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Projekt budżetu Gminy Rydzyna na 2022 rok

Projektu budżetu Miasta i Gminy Rydzyna na 2022 rok Analiza prognozowanych dochodów i wydatków na 2022 rok prowadzi do następujących wniosków. Planowane dochody szacowane są