IV Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego

IV Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego

IV Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego, organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Lesznie, odbył się 10 kwietnia pod hasłem „OSTERN – WIELKANOC”.  Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy reprezentowali Dorota Marcinek i Karol Dorosz, uczniowie III klasy gimnazjum.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie dwóch testów, z których pierwszy sprawdzał poziom wiedzy na temat tradycji wielkanocnych w Niemczech oraz stopień opanowania słownictwa związanego z Wielkanocą. W drugim teście uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością stosowania podstawowych, codziennych zwrotów i reakcji w języku niemieckim oraz znajomością podstawowego słownictwa.

Dorota Marcinek zdobyła II nagrodę! Gratulujemy!

Organizatorzy przygotowali też zajęcia integracyjne polegające na wspólnym ozdabianiu pisanek (Ostereier schmucken) i pisaniu życzeń wielkanocnych (Osterwuensche schreiben).

Nauczyciele i uczniowie dziękują nauczycielkom języka niemieckiego z Zespołu Szkół Specjalnych w Lesznie za zaproszenie na konkurs, za świetną organizację oraz za wspólnie spędzony interesujący, przemiły i aktywny czas.

FROHE OSTERN!!! Wesołych Świąt Wielkanocnych!!!

(ML)

źródło: soswrydzyna.com

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

stat4u