Jakub Werner mistrzem Wielkopolski w grze podwójnej

Jakub Werner mistrzem Wielkopolski w grze podwójnej

Tenisista stołowy Wametu Dąbcze – Jakub Werner wywalczył w Raszkowie złoty medal Mistrzostw Wielkopolski seniorów w grze podwójnej. W finałowym meczu, zawodnik klubu z gminy Rydzyna grający wspólnie z Pawłem Piotrowskim (UKS Piast Poprava Ostrzeszów), pokonali obrońców tytułu – Adriana Spychałę (Ochman Raszków) i Mateusza Lisieckiego (Tajfun Ostrów Wlkp.) 3:2.

Werner i Piotrowski, którzy na co dzień są czołowymi zawodnikami 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej, w Raszkowie wygrali wszystkie swoje pojedynki. Oprócz finałowego zwycięstwa nad Spychała i Lisieckim, dąbiecko-ostrzeszowski duet ograł także Jakuba Jankowskiego i Krzysztofa Katafiasza (obydwaj Polonia Śmigiel) 3:0, Macieja Wiśniewskiego (Wicher Lisiec Wielki) i Marcina Chudego (Dżentelmeni Poznań) 3:0 i Michała Kaźmierczaka i Grzegorza Waloszczyka (MKTS Opalenica) 3:0.

W minioną niedzielę najlepsi zawodnicy w Wielkopolsce rywalizowali także o medale w grze pojedynczej. W tej konkurencji Jakub Werner został sklasyfikowany na miejscach 7-8, a drugi z przedstawicieli Wametu – Krzysztof Mrozek uplasował się na miejscach 17-24.

Złoty medal zdobyty w Raszkowie jest trzecim wywalczonym przez Jakuba Wernera w mistrzostwach Wielkopolski seniorów. Dwa lata temu ćwierćfinalista młodzieżowych mistrzostw Polski stanął dwukrotnie na najniższym stopniu podium (w grze pojedynczej i grze mieszanej).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

II RYDZYŃSKI PIKNIK ROWEROWY

Zapraszamy na II RYDZYŃSKI PIKNIK ROWEROWY Już 12 czerwca odbędzie się piknik rowerowy. Start: Rynek w Rydzynie o godzinie 11:30

Podziękowania dla wolontariuszy

W Rydzyńskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań wolontariuszom WOŚP. Burmistrz MiG Rydzyny Kornel Malcherek i szef sztabu Sławomir Zygner zaprosili część zaangażowanych osób.

Nowy chodnik w Robczysku

Spółka Drogtranz zakończyła budowę chodnika w Robczysku w gminie Rydzyna. Zakres prac to budowa 215 mb chodnika w Robczysku, na odcinku od skrzyżowania z drogą