JAKUB WERNER POWOŁANY DO REPREZENTACJI POLSKI DO LAT 21!

JAKUB WERNER POWOŁANY DO REPREZENTACJI POLSKI DO LAT 21!

Jakub Werner, tenisista stołowy Wametu Dąbcze, został powołany do reprezentacji Polski do lat 21. To wyjątkowa chwila nie tylko dla samego zawodnika, ale także dla klubu z gminy Rydzyna, którego przedstawiciel po raz pierwszy w historii trafił do kadry narodowej.

Polski Związek Tenisa Stołowego na swojej stronie internetowej zaprezentował skład siedmioosobowej reprezentacji Polski do lat 21 na drugą część 2020 roku. W tym gronie znalazł się Jakub Werner, tenisista stołowy Wametu Dąbcze. Oprócz zawodnika klubu z powiatu leszczyńskiego powołania do młodzieżowej kadry otrzymali także Kacper Petaś (Ostródzianka Ostróda), Daniel Lis (Villa Verde Olesno), Szymon Najder (ZKS Zielona Góra), Jan Zandecki (KS AZS AWFiS Gdańsk), Jakub Witkowski (KS AZS AWFiS Gdańsk) i Łukasz Wachowiak (ZKS Zielona Góra).

Nadchodzący sezon będzie dla Jakuba Wernera drugim spędzonym w ekipie z Dąbcza. Młody tenisista stołowy w klubie z gminy Rydzyna debiutował w sezonie 2018/2019, gdzie po świetnych występach na 2-ligowym froncie przeniósł się do 1-ligowej drużyny z Torunia. Po roku spędzonym w Grodzie Mikołaja Kopernika Werner postanowił wrócić do Wametu Dąbcze i walczyć z tym zespołem o najwyższe cele.

Jakub Werner, który od kilku lat zmaga się ze stwardnieniem rozsianym (o sportowcu specjalny artykuł ukazał się w ostatnim czasie w największym portalu internetowym w Polsce – onet.pl), w barwach Wametu Dąbcze w przeszłości dwukrotnie wygrał Grand Prix Wielkopolski seniorów oraz dotarł do trzech ćwierćfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski (w grze pojedynczej, grze podwójnej i rywalizacji drużynowej).

Najbliższy start w barwach Wametu Dąbczce pochodzący z Lubska tenisista stołowy zaliczy 22. sierpnia w Suchedniowie. Drużyna z gminy Rydzyna wystąpi wówczas w niezwykle silnie obsadzonym turnieju o Puchar Orlicza 1924.

źródło: wametdabcze.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

stat4u