Jednomyślne absolutorium dla Zarządu Powiatu

Jednomyślne absolutorium dla Zarządu Powiatu

Radni powiatu leszczyńskiego przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu samorządu w 2017 r. i udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu Leszczyńskiego. Uchwały zostały podjęte jednomyślnie.

Dochody powiatu leszczyńskiego w 2017 r. wyniosły 63 857 199 zł i były aż o ponad 21 mln zł wyższe od przyjętych w uchwale budżetowej na 2017 r. Wyższe wpływy spowodowane były przede wszystkim rozpoczęciem dwuletnich inwestycji, na które powiat pozyskał dofinansowanie zewnętrzne, przede wszystkim z budżetu Unii Europejskiej. Ponadto powiat uzyskał wyższe od planowanych wpływy z opłaty komunikacyjnej (o 122 tys. zł), z PIT ( o 206 tys. zł), z CIT (o 325 tys. zł) i z odsetek ( o 274 tys. zł).

Wydatki w 2017 r. wyniosły 63 916 572 zł i były najwyższe w historii powiatu leszczyńskiego. Na inwestycje samorząd przeznaczył 54,3 proc. budżetu. Od 2014 r. powiat nie jest zadłużony, skumulowana nadwyżka budżetowa jest przeznaczana na wkład własny do wielomilionowych inwestycji, na które pozyskał unijne dotacje.

– Jest tak dobrze, że nie ma do czego się przyczepić. Dobrą ocenę wykonania budżetu dokonała także Regionalna Izba Obrachunkowa. Zrealizowanie dochodów w wysokiej kwocie ok. 64 mln zł mówi samo za siebie. Mieliśmy pieniądze w rezerwie więc mogliśmy też skutecznie wnioskować o pozyskanie dofinansowania na inwestycje – stwierdziła podczas sesji wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Leszczyńskiego Halina Florek.

Rada Powiatu Leszczyńskiego jednomyślnie przyjęła sprawozdanie z wykonania budżetu w 2017 r. i udzieliła Zarządowi Powiatu Leszczyńskiego absolutorium.

źródło: powiat-leszczynski.pl

 

https://www.youtube.com/watch?v=jdYuIDc6euE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

stat4u