Jubileusz 20-lecia Współpracy SOSW Rydzyna z GBV Guben/Cottbus

Jubileusz 20-lecia Współpracy SOSW Rydzyna z GBV Guben/Cottbus

W czerwcu 2017 roku upłynie 20 lat od nawiązania współpracy pomiędzy Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie i partnerską placówką  z Niemiec – Gemeinnütziger Berufsbildungsverein e. V. Guben/Cottbus.

W związku z tym szkoła zaplanowała spotkanie w Rydzyńskim Ośrodku Kultury, na które zaprosiliśmy przedstawicieli władz samorządowych i instytucji działających w naszym regionie, Dyrekcję i nauczycieli z obu szkół i oczywiście uczniów, wśród których będą też uczestnicy tegorocznej wymiany GBV – SOSW, która rozpocznie się właśnie tego dnia i potrwa do 2 czerwca 2017r. Uroczystość ma odbyć się 29 maja.

Szkolny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy  chce wspólnie, z ważnymi sobami, uczcić tę ważną rocznicę. Spotkanie będzie okazją do podsumowań, wspomnień, w czym pomoże przygotowana specjalnie na tę okazję prezentacja multimedialna z lat 1997 – 2017, wystawa zawierająca fotografie, kroniki i wytwory uczniów oraz oczywiście relacje uczestników.1

 

Cottbus 2015 – wymiana uczniów w GBV

 Tych dwadzieścia lat, od 1997 do 2017, to czas realizacji wielu projektów, zbierania i wymiany doświadczeń, poznawania siebie nawzajem, nawiązywania nowych i pielęgnowania już istniejących kontaktów i przyjaźni, uczenia się od siebie nawzajem i tworzenia wspólnej tradycji.2

Krzyżowa / Kreisau, 2016 rok – wymiana nauczycieli

 Podczas tych lat współpracy zostały zrealizowane projekty w różnych formach, dla uczniów i dla nauczycieli: od praktyk zawodowych, poznawania regionów z ich historią i miejscami pamięci, poprzez różnego rodzaju zawody sportowe i zajęcia rekreacyjne, wycieczki do najciekawszych miejsc i miast, aż po wspólne akcje i konkursy, w których sprawdzali się jako jedna drużyna. Wszystkie te formy miały na celu naszą integrację, naukę języka, poznawanie swoich mocnych stron i sprawdzanie się w nowych sytuacjach.

Czas mija, wielu uczniów biorących udział w spotkaniach jest już dorosłymi ludźmi, zmienił się też zespół nauczycieli. Jednak trzy elementy od początku są stałe: nasze dwie szkoły partnerskie oraz Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży – organizacja, która od początku udziela nam wsparcia merytorycznego i finansowego.

Podczas spotkania zostaną podsumowane minione 20 lat i z nowymi pomysłami przystąpić do realizacji kolejnych, już zaplanowanych projektów. Coroczne spotkania są ważnymi i zawsze wyczekiwanymi punktami w kalendarzu wydarzeń Ośrodka.

(ML)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Przebudowa drogi przez Kłodę z szansą na dotację

Wniosek powiatu leszczyńskiego o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy drogi przez Kłodę trafił na listę projektów rekomendowanych do udzielenia wsparcia finansowego. Ostateczna decyzja należy

stat4u