„Jubileusz Chrztu Polski 966-2016" oraz „ W WIEJSKIEJ CHACIE”

„Jubileusz Chrztu Polski 966-2016" oraz „ W WIEJSKIEJ CHACIE”

Dawid Skiba z Rydzyny został uhonorowany przez abp Stanisława Gądeckiego. Metropolita Poznański przyznał  mu nagrodę specjalną Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Jubileusz Chrztu Polski 966-2016 – BĄDŹCIE WIERNI ŁASCE CHRZTU ŚWIĘTEGO”.  To nie jedyne wyróżnienia, które trafiły do naszej młodzieży w tym konkursie.

Dawid zajął również I miejsce w kategorii szkół podstawowych kl. I-III. W tej samej kategorii II miejsce przyznano Aleksandrze Kubiak.

Nie tylko najmłodsi zostali docenieni. W kategorii szkół podstawowych klas IV-VI – I miejsce otrzymała Wiktoria Gorwa. I miejsce przyznano również Aleksandrze Łoś w kategorii szkół gimnazjalnych, natomiast praca Zuzanny Rybińskiej otrzymała wyróżnienie.

Wszyscy wymienieni laureaci są członkami sekcji plastycznej działającej przy Rydzyńskim Ośrodku Kultury. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 14 września br. W Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu.

„ W WIEJSKIEJ CHACIE”
Muzeum Okręgowe w Pile było organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Obrazki z dawnej wsi – w wiejskiej chacie”.

W konkursie tym w kategorii 5-10 lat III miejsce zajęła Agnieszka Stachowiak a wyróżnienia otrzymali: Maja Marcinkowska, Weronika Pietrzak i Julia Serwicka. Otwarcie wystawy oraz gala konkursowa odbyła się podczas festynu „Pożegnanie lata-2016” w Skansenie Osiek.Na zdjęciu praca Mai Marcinkowskiej.

14322301_752586141546083_8165804476062289630_n

źródło: www.facebook.com/ROK-Rydzyński-Ośrodek-Kultury

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Błąkające się psy

Czytelnicy poinformowali nas o błąkających się psach w Rydzynie w okolicach ulicy Jana z Czerniny.

Wybrano wykonawców na dwa zadania

Zakończył się przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej wraz z pompownią i rurociągiem tłocznym w rejonie ul. S. Wyspiańskiego i W. Kossaka oraz ul. Kardynała Stefana

stat4u