KARnetowa PIERWSZA POMOC

KARnetowa PIERWSZA POMOC

Od początku kwietnia 2018 KARNET RYDZYNA realizuje szkolenia z zakresu Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej na terenie Gminy Rydzyna.

– Odwiedziliśmy już Szkołę Podstawową im. Armii Krajowej w Kaczkowie z siedzibą w Rojęczynie, gdzie serdecznie przyjął nas Pan Dyrektor Karol Olender oraz uczniowie klas VI i VII. Bardzo szybko chęć współpracy okazali również nauczyciele wraz z Panem Dyrektorem Wojciechem Jędrzejczakiem ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Łopuszańskiego w Dąbczu – dodaje Agnieszka Idczak, pedagog KARnet Rydzyna.

W ostatnim tygodniu kwietnia KARnet rozpoczyna szkolenia w SOSW im. Franciszka Ratajczaka w Rydzynie, natomiast w maju wróci jeszcze na zajęcia do Dąbcza oraz przeszkoli młodzież z Gimnazjum w Rydzynie.

– Dzięki tym spotkaniom w ciągu dwóch miesięcy zostanie przeszkolonych ponad 150 osób – dodaje Mateusz Rybiński, ratownik medyczny, instruktor szkolenia. Młodzież potrzebuje tych zajęć, ponad połowa osób rozpoczynających szkolenie, nie miała pojęcia na czym to polega, teraz są świadomi i będą wiedzieć, jak zareagować w niebezpiecznych okolicznościach.

foto/tekst: Agnieszka Idczak

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u