KARnetowy Trening Pamięci w Kaczkowie

KARnetowy Trening Pamięci w Kaczkowie

Dzięki współpracy KARnetu Rydzyna ze Szkołą Pamięci SPW w Lesznie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kaczkowie z siedzibą w Rojęczynie mogli uczestniczyć w 35-godzinnym treningu z zakresu mnemotechnik.

W czasie kursu, wśród wielu ćwiczeń na pamięć i koncentrację uwagi oraz kreatywność, młodzież przerobiła 4 obszerne mnemotechniki, czyli metodę łańcuszkową, metodę lokacji, technikę słów zastępczych oraz symboli.

– Jestem bardzo zadowolona z pracy i współpracy uczestników na moich zajęciach. Już w trakcie prowadzenia kursu uczniowie zgłaszali, że lepiej radzą sobie z różnymi zagadnieniami szkolnymi. Jak sami twierdzą ich oceny w szkole poprawiły się i więcej zapamiętują z lekcji – dodaje Emilia Margaret Rusa, autoryzowany trener SPW.

– Dobrą wiadomością jest to, że od kwietnia z zajęć mogą korzystać też uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Łopuszańskiego w Dąbczu – podsumowuje Agnieszka Idczak, pedagog KARnet Rydzyna.

tekst/foto: Agnieszka Idczak

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

stat4u