Karolina Pęk z srebrnym i brązowym medalem MŚ osób niepełnosprawnych!

Karolina Pęk z srebrnym i brązowym medalem MŚ osób niepełnosprawnych!

Znakomite wieści dotarły do nas z Granady, gdzie rozgrywane są Mistrzostwa Świata osób niepełnosprawnych w tenisie stołowy. Dwa medale – srebrny i brązowy wywalczyła tenisistka stołowa Wametu Dobry Wiązar Dąbcze – Karolina Pęk.

Świetnie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata osób niepełnosprawnych dla Karoliny Pęk. Zawodniczka Wametu Dobry Wiązar najpierw wywalczyła brązowy medal w grze mieszanej w parze z Piotrem Grudniem w klasie XD17, a następnie wspólnie z Natalią Partyką zdobyły wicemistrzowski tytuł w grze podwójnej w klasie WD20.

Teraz przed tenisistką stołową klubu z gminy Rydzyna start w najbardziej prestiżowej konkurencji – grze pojedynczej w klasie 9. Pierwszą rywalką Karoliny Pęk będzie Brazylijka Danielle Rauen lub Hana Resti z Indonezji.

Urodzona w 1998 roku Pęk na co dzień rywalizuje z powodzeniem w sporcie niepełnosprawnych jak i pełnosprawnych. W sezonie 2022/2023 zdobywa punkty dla debiutującego w 1. lidze kobiet Wametu Dobry Wiązar Dąbcze. Po pięciu kolejkach leworęczna zawodniczka ma na swoim koncie siedem zwycięstw i trzy porażki. Bilans ten plasuje ją w pierwszej “10” najlepiej punktujących tenisistek stołowych w całych rozgrywkach.

Kibice w Dąbczu i regionie będą mieli okazję zobaczyć Karolinę Pęk w akcji już 20. listopada. Tego dnia bowiem Wamet Dobry Wiązar rozegra we własnej hali zaległe spotkanie 1. ligi kobiet z LUKS Agro-Sieć Chełmno. Początek meczu o godzinie 14.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Z POMOCĄ POTRZEBUJĄCYM I BEZDOMNYM

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą