Kary za brak terminowej rejestracji pojazdów

Kary za brak terminowej rejestracji pojazdów

Od 1 stycznia 2020 r. obowiązują nowe przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące nakładania kar pieniężnych na właścicieli pojazdów, którzy w ciągu 30 dni nie złożą wniosku o jego rejestrację lub wyrejestrowanie.

Nowelizacja przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym dotyczy m.in. wprowadzenia kar pieniężnych za brak terminowego wykonania obowiązków związanych z rejestracją i wyrejestrowaniem pojazdów.

Z dniem 1 stycznia br. na właściciela pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego UE, który nie dokona rejestracji w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia do kraju oraz na  właściciela pojazdu zarejestrowanego na terytorium RP, który w terminie nieprzekraczającym 30 dni nie zawiadomi właściwego wydziału komunikacji o jego nabyciu lub zbyciu organ rejestrujący pojazdy – w powiecie leszczyńskim Starosta Leszczyński – nakładać będzie kary w wysokości od 200 do 1000 zł.

Nowe przepisy mają zastosowanie wyłącznie do transakcji zawartych po 1 stycznia 2020 r.

 

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Wypadek na S5

Do zdarzenia z udziałem czterech pojazdów doszło około godz. 10.30, za węzłem Leszno Południe a przed zjazdem na węźle Rydzyna. – Ze wstępnych ustaleń wynika,

Znaleziono klucze nad zalewem „Rydzyna”

Dzisiaj ok godz. 16 w Rydzynie na terenie zalewu znaleziono klucze. Więcej informacji prywatnie. Odbiór na terenie Bojanowa. Czytamy na profilu FB https://www.facebook.com/anna.wolsztyniak.37

stat4u