Klienci sześciu banków muszą liczyć się w weekend z utrudnieniami

Klienci sześciu banków muszą liczyć się w weekend z utrudnieniami

Sześć popularnych polskich banków planuje w najbliższych dniach prace rozwojowe, które utrudnią korzystanie z usług bankowych. Wśród nich znajdują się dwa największe banki, w których konta posiada najwięcej osób. Oznacza to, że w najbliższy długi weekend miliony Polaków będą miały trudności z pełnym dostępem do swoich kont bankowych. Czy naprawdę długi weekend to najlepszy czas na takie prace?

Banki PKO BP, Pekao, ING Bank Śląski, Idea Bank, BPS i Lion’s Bank planują w najbliższych dniach prace nad swoimi systemami bankowymi – informuje portal tvn24bis.pl. Skala prac i utrudnień dla klientów jest różna w zależności od banku.

PKO BP największy bank w Polsce zapowiada utrudnienia w najbliższą niedzielę od północy do godz. 13:00. W tym czasie nie ie będzie możliwe korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”. Oprócz tego od północy do trzeciej rano nie będzie działać aplikacja IKO, a do godz. 13.00 jej działanie będzie ograniczone do podstawowych funkcji.

Pekao, drugi co do wielkości polski bank, planuje prace serwisowe przez większość weekendu – od godz. 6.00 rano w sobotę do godz. 16.00 w niedzielę. Na szczęście utrudnienia dotkną tylko jednej grupy klientów – osób inwestujących na giełdzie i korzystających z serwisu Pekao24Makler. W sobotę od godz. 23.00 do północy nie będzie też działać zakładka „inwestycje”.

ING Bank Śląski zapowiada utrudnienia na sam koniec długiego weekendu. W nocy z niedzieli na poniedziałek, od północy do 5.30 rano ze względu na prace serwisowe wystąpią utrudnienia w korzystaniu z: bankomatów, wpłatomatów, systemu bankowości internetowej Moje ING (w tym Kantoru i modułu Makler) oraz aplikacji mobilnej. Ale to nie koniec. Klienci nie będą mogli korzystać również z systemu bankowości internetowej ING Business, płatności BLIK, płatności ekspresowych oraz płatności internetowych za pomocą Płać z ING. Dla osób wracających z długiego weekendu może to być niemiła niespodzianka.

Bank BPS na 48 godzin (od godz. 23.00 w piątek do godz. 23.00 w niedzielę) nie będzie realizował natychmiastowych przelewów ELIXIR. Z kolei przez dwie godziny, od 23.00 do 1.00 w nocy z piątku na sobotę nie będzie działał system bankowości elektronicznej.

Idea Bank na pięć godzin od 23.00 w piątek do 4.00 w sobotę zapowiada przerwę w dostępie do bankowości internetowej idea cloud oraz aplikacji mobilnej.

Lion’s Bank zapowiada przerwę w działaniu bankowości internetowej od godz. 23.00 w piątek do 4.00 w sobotę.

Jeżeli posiadasz konto, w którymś z wymienionych powyżej banków najlepiej zaplanuj wszystkie przelewy wcześniej i weź ze sobą zapas gotówki na wszelki wypadek.

źródło: fakt.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nagrody Burmistrza dla nauczycieli

Obchodzony niedawno Dzień Edukacji Narodowej był okazją do wręczenia corocznych gratulacji i nagród nauczycielom Szkoły Podstawowej w Rydzynie, Dąbczu, Kaczkowie oraz Przedszkola Kolorowy Wiatraczek. Nagrody

stat4u