Klienci trzech banków muszą liczyć się w weekend z utrudnieniami

Klienci trzech banków muszą liczyć się w weekend z utrudnieniami

mBank, ING Bank Śląski i BZ WBK planują na ten weekend modernizację swoich systemów transakcyjnych. Ich klienci muszą się liczyć z mniejszymi lub większymi problemami z dostępem do gotówki.

mBank zapowiada, że w nocy z soboty na niedzielę (z 19 na 20 maja) między godziną 2.00 a 7.30 nie będzie można płacić kartami wydanymi przez ten bank. Nie będzie możliwe też skorzystanie z bankomatów i wpłatomatów. Dłużej potrwa natomiast przerwa w działaniu systemu bankowości internetowej mBanku – tu trzeba się liczyć z utrudnieniami między godziną 2.00 a 10.00.

Bank Zachodni WBK zapowiada z kolei, że już w piątek (18 maja) między godzinami 22.30 a 23.59 niedostępny będzie BLIK oraz przelewy natychmiastowe: BlueCash, Express Elixir i Przelew24. Bank informuje też, że przelewy zlecone w piątek (18 maja) w godzinach od 22.30 do 23.59 wysłane zostaną do realizacji w sobotę (19 maja) po godzinie 12.00.

Natomiast w nocy z piątku na sobotę (z 18 na 19 maja), od północy do 12.00 nie będzie można się logować do bankowości internetowej BZ WBK (również tej mobilnej).

Spore utrudnienia szykują się także w ING Banku Śląskim. W nocy z soboty na niedzielę (z 19 na 20 maja) w godzinach od północy do 6.00 bank planuje spore prace modernizacyjne. W tym czasie mogą występować utrudnienia w korzystaniu z bankomatów i wpłatomatów, płatności BLIK czy aplikacji na telefon. Mogą też wystąpić problemy z płatnościami kartą, z aktywacją kart i nadawaniem im PIN-u.

Wszystkie banki radzą swoim klientom, żeby zrobili wcześniej wszystkie ważne przelewy. Sugerują też, że jeśli ktoś ma jakieś plany na weekend, powinien na wszelki wypadek wypłacić wcześniej odpowiednią kwotę w gotówce.

źródło: rp.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

KGW Dąbcze świętowało dwie rocznice

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dąbcza spotkały się w restauracji Eden, aby świętować rocznice powstania koła i stowarzyszenia. Spotkanie rozpoczęto minutą ciszy. Kobiety obchodziły

Koniec budowy chodnika w Tworzanicach

W Tworzanicach w gminie Rydzyna zakończony został ostatni etap budowy chodnika przy drodze powiatowej w kierunku Robczyska. Samorząd powiatu leszczyńskiego przez kilka lat systematycznie zlecał

stat4u