Kłusownicy nad Zalewem Rydzyna

Kłusownicy nad Zalewem Rydzyna

Czytelnik i jednocześnie wędkarz przysłał nam zdjęcie ryb ugotowanych we wiadrze, które znajdowały się przy zbiorniku Rydzyna. Zalew w Dąbczu jest łowiskiem NO KILL (łapiesz i wypuszczasz).

Ktoś po nocnym kłusowaniu albo został spłoszony i uciekł, albo zapomniał zabrać swój połów ryb. Niejednokrotnie dostawaliśmy sygnały od wędkarzy, którzy interweniowali i mieli sprzeczki z kłusownikami.

Największą grupą, która kłusuje na zbiornikiem w Dąbczu, są przyjezdni do pracy zza wschodniej granicy. Również członkowie okolicznych kół wędkarskich nie przestrzegają zasady złów i wypuść, czym chwalą się w mediach społecznościowych. Członkowie koła wędkarskiego z Rydzyny również świadomie łamią zakaz zabierania ryb z łowiska.

Jak zapewnia nas prezes rydzyńskiego koła wędkarskiego, już coraz bliżej jest powołanie społecznej straży rybackiej, która będzie dzień i noc kontrolowała zbiornik Rydzyna w Dąbczu. 

  1. Jak pzw bieże 300 zł opłat to niech rybe daje a nie wypuść chyba ze mi te 300 odadzom jesieniom

  2. Widzialam to wiadro stalo za wałem. Wydaje mi się że ktoś zapomniał je zabrać.

  3. Krótko i na temat… Za kłusowanie mandat to po pierwsze primo a po drugie primo mandat za wartość ryb które posiadał kłusownik złapany na gorącym uczynku i się szybciutko odechce zabierać ryby z zalewu w Rydzynie

  4. Przez takie widoki i kłótnie z debilami porzuciłem wędkowanie. Szkoda nerwów. Pewne pokolenie musi wymrzeć śmiercią naturalną.

  5. Bez żadnego tłumaczenia odrazu 500zł mandatu który będzie wykorzystany na zarybienie tej wody

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Projekt budżetu Gminy Rydzyna na 2022 rok

Projektu budżetu Miasta i Gminy Rydzyna na 2022 rok Analiza prognozowanych dochodów i wydatków na 2022 rok prowadzi do następujących wniosków. Planowane dochody szacowane są