Kolejna akcja „NURD” - jak jest na naszych drogach?

Kolejna akcja „NURD” - jak jest na naszych drogach?

Na drogach całej Wielkopolski, w tym regionu leszczyńskiego ciągle odnotowujemy dużą ilość zdarzeń drogowych, w których biorą udział Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Ze względu na brak jakiejkolwiek ochrony, w konfrontacji z innym uczestnikiem zdarzenia drogowego, odnoszą oni bardziej dotkliwe obrażenia ciała. Stąd Policja prowadzi regularne działania mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa właśnie tej grupy uczestników ruchu drogowego.

Zbliża się kolejny termin policyjnych działań „NURD”. W dniach 15-16 listopada br. policjanci na terenie całej Wielkopolski, w tym w regionu leszczyńskiego będą szczególną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane przez oraz względem Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego.

Od stycznia do 12 listopada br. na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Lesznie odnotowano 17 wypadków drogowych z udziałem pieszych, w których 16 osób zostało rannych, a w 6 przypadkach sprawcą tych zdarzeń była osoba piesza. W tym samym czasie, zaistniało 35 kolizji drogowych z udziałem rowerzystów i aż 30 wypadków (9 z nich z winy rowerzystów), jeden rowerzysta stracił życie. Z udziałem motocyklistów i motorowerzystów odnotowano 13 wypadków drogowych (7 z winy kierowców jednośladów) oraz 25 kolizji.

Podejmowane przez Policję działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz kierowców jednośladów, zarówno poprzez edukację, ale też egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

 

Monika Żymełka

źródło: leszno.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Błąkające się psy

Czytelnicy poinformowali nas o błąkających się psach w Rydzynie w okolicach ulicy Jana z Czerniny.

Wybrano wykonawców na dwa zadania

Zakończył się przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej wraz z pompownią i rurociągiem tłocznym w rejonie ul. S. Wyspiańskiego i W. Kossaka oraz ul. Kardynała Stefana

stat4u