Kolejna zmiana w rydzyńskiej parafii

Kolejna zmiana w rydzyńskiej parafii

W sierpniu br. proboszcz rydzyńskiej parafii udaje się na roczny urlop zdrowotny. W jego miejsce ma przyjść nowy proboszcz, ks. Mariusz Małecki. Nie jest to jednak jedyna zmiana. Rydzyński wikariusz. Konrad Rapior, również zmienia miejsce posługi.

Dekret arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, zawiera wytyczne, co do dalszej kariery ks. Konrada. Od 1 sierpnia rydzyński wikariusz zostaje mianowany proboszczem parafii pw. św. Marcina w Długich Starych.

Nowym wikariuszem ma zostać ks. Marcin Budziński, pełniący do tej pory obowiązki wikariusza parafii pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie

4 thoughts on “Kolejna zmiana w rydzyńskiej parafii”

  1. Księże wikariuszy! Życzę księdzu wszystkiego najlepszego ,wszelkich Łask Bożych i wspaniałej pracy w nowej parafii. Szczęść Boże.5SDK

  2. Uważam, że skoro ksiądz proboszcz udaje się na roczny urlop zdrowotny to ksiądz Konrad powinien zostać w rydzynskiej parafii jako mianowany proboszczem. Tym bardziej, że już tyle lat tutaj jest. A zamiast tego proboszcz Mariusz Małecki powinien objąć parafię w miejscowości Długie Stare.A nie księdza Konrada wysyłają do Długich Starych. Jest to wielkie nieporozumienie… Szkoda, ogromna szkoda, że ksiądz Konrad opuści naszą parafię.

  3. Ksiądz Konrad powinien zostać proboszczem naszej parafii po co te zmiany do czego mają doprowadzić. Księdzu proboszczowi życzę dużo zdrowia .

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

stat4u