Kolejne dachy budynków SOSW Rydzyna zmodernizowane

Kolejne dachy budynków SOSW Rydzyna zmodernizowane

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Leszka Skupina z Cieszkowic koło Wąsosza wymieniło więźbę i pokrycie dachowe na trzech obiektach zabytkowej siedziby prowadzonego przez powiat leszczyński Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie.

Powiat leszczyński od 2019 r. realizuje projekt „Rydzyna, oficyny zamkowe (XVIII w.), obecna siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. F. Ratajczaka – wymiana części więźby dachowej i pokrycia dachowego”. Zamek w Rydzynie wraz z jego oficynami – wschodnią i zachodnią, w których mieści się SOSW Rydzyna – uznany został przez Prezydenta RP za Pomnik Historii.

W 2020 r. samorząd na pierwszy etap prac dekarskich i budowlanych z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ochrona Zabytków otrzymał 310 tys. zł dotacji. Dzięki tym pieniądzom oraz środkom z budżetu powiatu w ub.r. przebudowane zostały dachy w trzech zabytkowych obiektach SOSW Rydzyna. Łączny koszt prac wyniósł 473 tys. zł.

Powiat leszczyński otrzymał dotację z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ochrona Zabytków także w tym roku. Koszt modernizacji dachów trzech obiektów to 457 tys. zł, z czego 293 tys. zł (64 proc.) stanowiło dofinansowanie z budżetu państwa.  

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Otrzymali promesę i motopompę [VIDEO]

Mija rok od kiedy w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu pojawił się nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, a strażacy ciągle czynią starania o pozyskanie nowego

Wmurowali akt erekcyjny [VIDEO]

W Rydzynie wmurowano akt erekcyjny upamiętniający budowę/przebudowę szkoły podstawowej przy ul. Wolności. Na placu budowy zjawili się między innymi minister Jan Dziedziczak, władze gminy Rydzyna