Kolejne dotacje powiatu dla klubów sportowych

Kolejne dotacje powiatu dla klubów sportowych

Wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski spotkał się z przedstawicielami kolejnych klubów sportowych, którzy otrzymają na swą działalność w 2020 r. dotacje z budżetu samorządu.

Kluby sportowe składają w Starostwie Powiatowym w Lesznie do połowy grudnia wnioski o przyznanie dotacji na swą działalność w powiecie leszczyńskim. Pod koniec 2019 r. złożono łącznie 15 wniosków o udzielenie dotacji na kwotę ok. 110 tys. zł, natomiast w budżecie powiatu na 2020 r. radni uchwalili 50 tys. zł na ten cel. Zarząd Powiatu Leszczyńskiego przyznał dotacje 14 klubom.

Wicestarosta Maciej Wiśniewski podpisał umowy przyznające dotacje i spotkał się z przedstawicielami pięciu klubów. Było to drugie w tym roku spotkanie w Starostwie Powiatowym w Lesznie, trzy tygodnie temu starosta Jarosław Wawrzyniak gościł reprezentantów czterech innych klubów. Władze klubów: Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Orzeł Lipno (piłka nożna), Rydzyńskiego Klubu Sportowego Rydzyniak (piłka nożna), Klubu Sportowego Unia Leszno (żużel), Uczniowskiego Klubu Sportowego Cheerleaders Dance Leszno i Gminnego Klubu Sportowego Krzemieniewo (piłka nożna)  przedstawiły tegoroczne plany szkoleniowe i organizacyjne.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

stat4u