Kolejne zajęcia z robotyki

Kolejne zajęcia z robotyki

Dzięki uprzejmości organizacji KARnet w Rydzynie, uczniowie  szkoły w Dąbczu mogli uczestniczyć w kolejnych zajęciach z robotyki w murach szkoły. Jak zwykle zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, co nie powinno dziwić. W końcu nie codziennie jest okazja zaprogramować i wprowadzić w ruch zbudowaną przez siebie konstrukcję z klocków lego. Tym razem uczniowie mieli do czynienia z „akrobatą”, który trzymając się na drążku był poddawany wielu próbom wytrzymałości fizycznej jak i dźwiękowej. Kreatywność szalonych konstruktorów wydawała się nie mieć końca, a o to właśnie chodzi w zajęciach z robotyki, o myślenie kreatywne, nietuzinkowe i radzenie sobie z napotkanymi problemami.

źródło: spdabcze.edupage.org

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

stat4u