Kolejny etap przebudowy SOSW Rydzyna

Kolejny etap przebudowy SOSW Rydzyna

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie trwa kolejny etap przebudowy obiektów w celu ich dostosowania do nowych przepisów przeciwpożarowych.

Trzeci rok z rzędu w SOSW Rydzyna wykonywane są prace przystosowujące budynki szkolne do nowych przepisów przeciwpożarowych. W 2018 r. z budżetu powiatu leszczyńskiego sfinansowany został pierwszy etap prac o wartości 791 tys. zł, w 2019 r. – drugi za ok. 570 tys. zł.

W tym roku Firmie Ogólnobudowlanej DAW-BUD Dawid Szłapka z Kokorzyna zlecona została za 446 tys. zł przebudowa części oficyn zamkowych – budynków nr 5 i 6 wraz z budową i przebudową instalacji – zewnętrznej i wewnętrznej – wodociągowych i elektrycznych.

Dotychczas m.in. zdemontowano lampy elektryczne i zmodernizowano łącza kablowe oraz wykonano  okablowanie instalacji oddymiających, oświetlenia awaryjnego i podstawowego, zamontowano sufity podwieszane w toaletach i wymurowano ściany z cegły, w których zostaną zamontowane drzwi przeciwpożarowe. W zakresie przebudowy instalacji wodociągowej doprowadzono instalację wodociągową zewnętrzną do budynku i zamontowano już hydranty wewnętrzne.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nowy Świat z lotu ptaka

Nowy Świat – osada leśna w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. Sołectwo Nowa Wieś. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. tekst: pl.wikipedia.org

Biegniemy dla Piotrusia

Już 29 listopada 2020r zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w I BIEGU W KRAINIE MUFLONÓW- biegniemy dla Piotrusia Szczerbala. Piotruś to kilkunastoletni chłopiec mieszkający w

Kolejny krok do przebudowy drogi gminnej w Kłodzie

Zgodnie z wynikiem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD” – Gostyń zrealizuje roboty budowlane polegające na: Przebudowie drogi gminnej w miejscowości Kłoda (tzw.

stat4u