Kolejny sukces uczniów Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej

Kolejny sukces uczniów Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej

W dniach od 7 do 8 kwietnia 2017 roku Maksymilian Janowski – uczeń klasy I oraz Karol Kuśniewski – uczeń klasy II Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży Słabosłyszącej i Niesłyszącej uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Migowego i Miganego we Wrocławiu. Pierwszego dnia, po uroczystym otwarciu olimpiady, zwiedzili miasto, a wieczorem brali udział w zajęciach integracyjnych. W sobotę odbywały się rywalizacje w poszczególnych konkurencjach.

Karol startował w konkurencji „Opowiadanie filmu – przekaz w PJM”. Nie jest to łatwa konkurencja, gdyż w naszej szkole korzystamy głównie z SJM. Karol poradził sobie dobrze. Uzyskał 92 punkty i zajął X miejsce.

Maksymilian startował w konkurencji „Tłumaczenie zestawu zdań w systemie językowo-migowym” i zajął III miejsce. To jego bardzo duży sukces, zwłaszcza, że jest dopiero uczniem klasy I.

Od wielu lat do olimpiad języka migowego młodzież przygotowuje pani Alicja Kubiak.

źródło: soswrydzyna.com/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Przygoda z siatkówką na wyciągnięcie ręki

Patryk Ashton od niedawna mieszka w Rydzynie. Jego pasją jest siatkówka, a ponieważ wiele osób w czasach szkolnych lubiło ten sport, postanowił rozkręcić grupę chętnych

Planowane wyłączenia prądu w Dąbczu

24 listopada 2020 r. w godz. 07:30 – 08:0024 listopada 2020 r. w godz. 14:00 – 14:30 Dąbcze ul. Lotnicza nr 1; ul. Maruszewska działka

stat4u