Komisja wspólna z gośćmi z powiatu

Komisja wspólna z gośćmi z powiatu

Na komisję wspólną zostali zaproszeni wicestarosta Robert Kasperczak oraz Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie  Marian Kaczmarek.

Nie było to łatwe spotkanie. Padło wiele oskarżeń i ciężkich pytań. Jeden z radnych zarzucił staroście pisanie nieprawdy. Złożył też prośbę mieszkańców Tworzanic z podpisami w sprawie budowy chodnika.

Poruszono także temat rowów w Moraczewie i braku przepustów na przejazdach, Kierownik Zarządu Dróg tłumaczył, że ciężkie pojazdy wyjeżdżające z budów domów nawożą błoto na jezdnie.

Kolejny temat, który pojawił się w trakcie rozmów, to kwestia znaków i luster zamontowanych przy wyjeździe z parkingu cmentarza w Kłodzie. Radni nie są zadowoleni z rozwiązania problemu, jednak kierownik stwierdził, że ustawienie lustra w tym miejscu jest bezzasadne  i nie spełniałoby w tym miejscu swojej roli.

Radny z Kłody natomiast poprosił o reakcję Starostwa w sprawie rozjeżdżanych dróg przez ciężkie pojazdy przewożące materiały na budowę S5, torów kolejowych oraz na brak studzienek w miejscach, gdzie woda zalewa drogę i pobocza.

Głównym tematem rozmowy z zaproszonymi gośćmi były drogi, rowy i chodniki.

Pojawiły się również dobre wiadomości, m.in. to, że już w maju ruszą prace, poszerzające drogę w Tarnowej Łące o około dwa metry.

 

Dalsza część prac komisji dotyczyła gminy i jej finansów. Będzie można to usłyszeć podczas następnej sesji.

 

1 komentarz do "Komisja wspólna z gośćmi z powiatu"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Imprezowy weekend w Dąbczu

W najbliższy piątek Burmistrz MiG Rydzyna, sołtys Dąbcza wraz z radą sołecką oraz OSP Dąbcze zapraszają na kino plenerowe. 10 września o 20.00 obok remizy

2. liga mężczyzn: W sobotę premierowy mecz z Poznaniem

W najbliższą sobotę zainaugurowane zostaną rozgrywki 2. ligi mężczyzn w strefie wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Wamet Dąbcze w premierowej kolejce grupy południowej podejmie we własnej hali KR-S fairplayce