Komisja wspólna z gośćmi z powiatu

Komisja wspólna z gośćmi z powiatu

Na komisję wspólną zostali zaproszeni wicestarosta Robert Kasperczak oraz Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie  Marian Kaczmarek.

Nie było to łatwe spotkanie. Padło wiele oskarżeń i ciężkich pytań. Jeden z radnych zarzucił staroście pisanie nieprawdy. Złożył też prośbę mieszkańców Tworzanic z podpisami w sprawie budowy chodnika.

Poruszono także temat rowów w Moraczewie i braku przepustów na przejazdach, Kierownik Zarządu Dróg tłumaczył, że ciężkie pojazdy wyjeżdżające z budów domów nawożą błoto na jezdnie.

Kolejny temat, który pojawił się w trakcie rozmów, to kwestia znaków i luster zamontowanych przy wyjeździe z parkingu cmentarza w Kłodzie. Radni nie są zadowoleni z rozwiązania problemu, jednak kierownik stwierdził, że ustawienie lustra w tym miejscu jest bezzasadne  i nie spełniałoby w tym miejscu swojej roli.

Radny z Kłody natomiast poprosił o reakcję Starostwa w sprawie rozjeżdżanych dróg przez ciężkie pojazdy przewożące materiały na budowę S5, torów kolejowych oraz na brak studzienek w miejscach, gdzie woda zalewa drogę i pobocza.

Głównym tematem rozmowy z zaproszonymi gośćmi były drogi, rowy i chodniki.

Pojawiły się również dobre wiadomości, m.in. to, że już w maju ruszą prace, poszerzające drogę w Tarnowej Łące o około dwa metry.

 

Dalsza część prac komisji dotyczyła gminy i jej finansów. Będzie można to usłyszeć podczas następnej sesji.

 

1 thought on “Komisja wspólna z gośćmi z powiatu”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

stat4u